Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

“Right to Repair” movement gaat de strijd aan met Microsoft en Apple

4 augustus 2021Innovatie & Transformatie

Jarenlang hebben technologiebedrijven strikte limieten opgelegd aan wie gechipte iPhones, kapotte gameconsoles en allerlei andere defecte of niet werkende gadgets mag repareren. Componenten zijn schaars of worden in sommige gevallen helemaal niet gedeeld met onafhankelijke winkels. Zelfs relatief simpele onderdelen zoals USB-poorten en batterijen zijn hierdoor niet te repareren.

Na deze beperkingen zelf mee te maken als de eigenaar van een reparatie shop, koos een hobbyist (“Millman”) hier werk van te maken. Hij sloot zich aan bij een groep van eigenaren van kleine bedrijven, hobbyisten en activisten die in het hele land lobbyen voor duidelijkere “right to repair” rechten. 

Hiermee wil men de regels ongedaan maken die bedrijven hebben ingesteld om reparaties aan geautoriseerde leveranciers te beperken. En deze regels zijn er voor een breed scala aan producten, van bijvoorbeeld een rolstoel tot een Kindle.

Duurzaam

Ook vanuit een duurzaam perspectief is dit een onderwerp dat veel aandacht trekt. Alleen in Amerika trekt de smartphone-productie bijvoorbeeld al zo’n 23,7 miljoen ton grondstoffen op, volgens een rapport van het Amerikaanse PIRG. De consumentengroep schatte dat mensen die hun smartphone een jaar langer vasthouden, het emissie-equivalent zouden zijn van 636.000 auto’s van de weg halen.

Een van de redenen waarom deze wetgevende inspanningen tot nu toe niet lukken, zijn de partijen en hun lobbies. Microsoft en Apple verkopen elk jaar weer bootladingen met nieuwe apparaten en hebben dus veel interesse in het voorkomen van deze wet. Een telefoon repareren levert hun in vergelijking veel minder op dan de verkoop van een compleet nieuw toestel.

De topadvocaat van Microsoft pleitte tegen een reparatiewet. Lobbyisten voor Google en Amazon.com Inc.hebben ook recent nog een voorstel weten te vernietigen. En Apple Inc. Doet hier net zo goed aan mee met behulp van handelsgroepen.

Verbetering

Dat gezegd hebbende zijn de campagnevoerders positief. In 2012 is er een wet gepasseerd die hetzelfde probleem bij auto’s heeft verholpen. Vanaf dat punt is het voor auto fabrikanten verplicht om hun informatie en middelen te delen met onafhankelijke dealers of reparatie shops. Sindsdien zijn er meerdere pogingen geweest om dit soort rechten ook voor elektronica te verbeteren.

En hoewel dit tot nu toe misschien nog niet gelukt is, blijft de spraakvoerder Justin Millman en zijn groep het proberen. Zo hebben twee senatoren ook al aangegeven het in de nabije toekomst opnieuw te willen proberen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    muis oceaanplastic plastic vervuiling
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft maakt muis van oceaanplastic

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs