Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Uitbesteden IT-security neemt komende 3 jaar toe

2 november 2017Security & Awareness

Controle, privacygevoelige data en kosten meest genoemde drempels

Utrecht, 1 november 2017 – Uit onderzoek van Telindus onder 266 IT-beslissers blijkt dat organisaties de komende drie jaar op het gebied van IT-security steeds meer gaan uitbesteden. Op dit moment geeft 16 procent van de IT-beslissers aan IT-security in ruime mate of volledig uit te besteden, de verwachting is dat dit over drie jaar 46 procent zal zijn. Met name binnen de zorg, industrie en overheid zal er steeds meer uitbesteed worden. De belangrijkste redenen op dit moment om nog niet te kiezen voor uitbesteding, zijn het behouden van de volledige controle (33%), de (privacy-)gevoeligheid van data (32%) en hoge kosten (20%). Slechts 18 procent geeft aan zelf een sterk securityteam in huis te hebben.

Ransomware
De IT-beslissers is ook gevraagd welke maatregelen zij hebben genomen om zich voor te bereiden op de effecten van een ransomware-aanval. 70 procent geeft aan een backup beschikbaar te hebben, 49 procent zegt dat de backup redundant is uitgevoerd en 41 procent geeft aan een duidelijk draaiboek te hebben. Slechts 16 procent geeft aan niet of onvoldoende voorbereid te zijn.

Geert Degezelle, Managing Director bij Telindus, over de resultaten: “Organisaties staan steeds meer onder druk om een end-to-end securitystrategie te implementeren en monitoren. Zeker ook gezien de GDPR volgend jaar van kracht wordt. In de praktijk blijkt dat professioneel securitybeheer voor de meesten niet haalbaar is om zelf in te vullen binnen het beschikbare budget en met een tekort aan securityspecialisten. De businesscase voor het uitbesteden van IT-security is in veel gevallen gunstiger dan het zelf in huis houden. Het is bijna onmogelijk geworden om zelf een gespecialiseerd securityteam aan te nemen dat optimaal getraind is, 24/7 beschikbaar is en alles doet wat een Security Operations Center (SOC) ook doet. Het uitbesteden van IT-security is dan ook voor steeds meer organisaties een logische stap.”

Whitepaper IT-security en event
De onderzoeksresultaten en de business case voor het uitbesteden van IT-security of zelf in huis houden, zijn verwerkt in de whitepaper ‘Weg met security: Uitbesteden van security is keihard nodig’. Deze is vrijblijvend te downloaden via https://wegmetsecurity.nl/inschrijven-uitbesteden-security/

Op woensdag 1 en donderdag 2 november is Telindus aanwezig op de Data & Cloud Expo en Infosecurity.nl in de jaarbeurs, stand 01.A024,01.A025.
Op donderdag 30 november organiseert Telindus ook het event ‘Weg met security’. Voor meer informatie en inschrijven zie www.wegmetsecurity.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    [Afbeelding: Sergey Nivens/Shutterstock.com]
    ActueelSecurity & Awareness

    Databeveiliging in de zorg: NEN 7510 en de lab-hack

    Jan-Pieter d'Anvers
    AchtergrondSecurity & Awareness

    ‘Als we data veilig willen houden, moeten we ons haasten’

    Orange
    ActueelSecurity & Awareness

    Datalek Orange Belgium toont spanningsveld tussen transparantie en reputatiebeheer

    Anoniem smartbril smart glasses
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: QR-phishing evolueert, opbrengst gen-ai valt tegen, bril nu security risk (en meer)

    Cyber security awareness
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity awareness: te weinig mensen en te veel managers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs