Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.
©

Vertiv breidt reeks van hoge capaciteit chillers uit

1 oktober 20243 minuten leestijdCloud & InfrastructuurVertiv

Nieuwe modellen uit de Vertiv™ Liebert® AFC-reeks bieden met 2,2 MW het maximale koelvermogen voor chillers op één frame.

Vertiv (NYSE: VRT), wereldwijd leverancier van kritieke digitale infrastructuur en continuïteitsoplossingen, voegt vandaag nieuwe modellen met hoge capaciteit toe aan zijn Vertiv™ Liebert® AFC-reeks van chillers met een inverter-schroefcompressor en koelmiddel met een laag global warming potential (GWP). De nieuwe modellen zijn verkrijgbaar in de EMEA-regio en bieden een koelvermogen tot 2,2 MW in één bezhuizing. Dit zorgt voor een kleinere CO2-voetafdruk. Er hoeven bovendien minder units te worden geïnstalleerd om het vereiste koelvermogen te verkrijgen. Exploitanten van datacenters zijn daarnaast minder tijd en kosten kwijt aan installatie en onderhoud.

De nieuwe modellen uit de Liebert® AFC-reeks zijn outdoor chillers met vrije koeling en een hoge dichtheid. Ze bieden het hoogste koelvermogen van alle chillers in één fysieke behuizing. Deze toekomstbestendige chillers maken een hybride aanpak mogelijk voor datacenters die gebruikmaken van toepassingen op basis van vloeistofkoeling voor AI en high performance computing (HPC). Ze voldoen daarnaast aan de huidige eisen van de EU-regelgeving. De chillers vormen een kerncomponent van de integrale oplossing van Vertiv om de implementatie en het beheer van datacenters te vereenvuodigen. Door de Liebert AFC-chillers te combineren met koelwateroplossingen kunnen exploitanten van datacenters efficiënt voorzien in de koelbehoeften van colocatie- en cloud-datacenteromgevingen. Denk hierbij aan oplossingen als: 

·       Het Vertiv™ Liebert® PCW perimeter luchtbehandelingssysteem.

·       De vloeistofkoelingdistributie-unit Vertiv™ Liebert® XDU.

·       Het Vertiv™ Liebert® CWA thermisch wandsysteem.

·       Het slimme beheersysteem voor koelwateroplossingen Vertiv™ Liebert® iCOM™ CWM. 

“De vraag naar AI- en HPC-toepassingen neemt toe”, zegt George Hannah, senior global director Chilled Water Systems bij Vertiv. “Steeds meer organisaties hebben daardoor behoefte aan oplossingen die een hoger koelvermogen combineren met een compacte voetafdruk. Onze nieuwe Liebert AFC-chillers met een laag GWP bieden een koelvermogen tot 2,2 MW. Hun fysieke ontwerp zorgt voor een forse vermindering van de tijd, kosten en complexiteit die gepaard gaan met de implementatie van deze units. Deze oplossing onderschrijft ons streven om op verantwoorde wijze om te gaan met het milieu en voldoet aan de actuele eisen van de wet- en regelgeving. Dit sluit aan op onze doelstelling om onze toonaangevende expertise in toepassingen voor lucht- en vloeistofkoeling verder uit te breiden.”

De Vertiv™ Liebert® AFC biedt een jaarlijks energieverbruik dat tot twintig procent lager is ten opzichte van oplossingen met vaste schroef. De door een inverter aangestuurde compressor verbruikt minder energie, met name de stroom die tijdens piekperioden nodig is. Hierdoor is er meer stroom beschikbaar voor de IT-apparatuur. De innovatieve regelalgoritmen zorgen voor grip op de temperatuur van de vloeistof die aan de indoor units wordt geleverd, zodat de continuïteit en betrouwbaarheid van de koeling geoptimaliseerd worden. De unit is ontwikkeld voor het gebruik van het milieuvriendelijkere koelmiddel R1234ze HFO. Dit stelt eigenaars van datacenters in staat om te voldoen aan de EU F-gassenverordening 2024/573, waardoor hun klanten hun urgente duurzaamheidsdoelen kunnen realiseren.

Ga voor meer informatie over de Vertiv™ Liebert® AFC en andere oplossingen van Vertiv voor warmtebeheer, waaronder direct-to-chip- en immersion-technologie (binnenkort in EMEA verkrijgbaar), racks, rijen, serverruimtes en warmteafstoting naar Vertiv.com.

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Brand NorthC‑datacenter onder controle, nog wel overlast klanten

    Cloud & Infrastructuur

    Brand bij datacenter NorthC in Almere [video]

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: overstap naar mainframe soms goedkoper dan bij VMware blijven

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs