Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Gecombineerde terminal voor chipknip en pinpas

11 april 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

ZOETERMEER – De banken zijn grotendeels tegemoet gekomen aan de bezwaren van de grootwinkelbedrijven tegen de chipknip. Tot opluchting van de grote winkelketens zijn straks geen twee betaalterminals meer nodig. Halverwege dit jaar komen de banken met een ruim aanbod van gecombineerde terminals die zowel voor de nieuwe chipknip als de oude vertrouwde pinpas geschikt zijn. Ook komen er na de zomer gecombineerde chipknip-pinpassen.

De banken hebben dat in een brief aan de Raad Nederlandse Detailhandel (Raad NDH) laten weten. J.M. Hessels, voorzitter van deze Raad, sprak tijdens een bijeenkomst in Den Haag zijn tevredenheid uit over de toezeggingen van de banken.
De grootwinkelbedrijven blijven echter teleurgesteld over de tarieven voor pinbetalingen. De banken hebben tot nog toe geen concessies willen doen. Wel wordt een onderzoek verricht naar aanpassing van de tariefstructuur. De Raad NDH gaat ervan uit dat de tarieven voor pinbetalingen nog dit jaar aanzienlijk worden verlaagd.
Wel is door het bankwezen nu positief gereageerd op het verzoek van de detailhandel de chipknip geschikt te maken voor het moderne zegeltjes sparen, zoals de ‘air miles’. De combinatie met een of meer spaarprogramma’s zal straks tot de mogelijkheden behoren. Albert Heijn, Shell en V&D hebben al laten weten hierop in te haken. De eigen klantenkaart die dit trio samen met ABN Amro begin volgend jaar uitbrengt, zal worden gecombineerd met een chipknip. De gewone chipknip staat voor deze zomer op het programma. Dan wordt begonnen de bestaande bankpassen te vervangen door passen met een magneetstrip en een chip. Met deze kaart kan men ‘pinnen’ voor bedragen vanaf 35 gulden, terwijl het chip-gedeelte voor de kleinere betalingen geschikt is.

Dwarsligger

Tot ongenoegen van de andere banken ontwikkelt de Postbank samen met PTT Telecom een eigen chipknip. Voor de consumenten zou het prettig zijn wanneer deze ‘alternatieve’ chip met betaalfunctie in dezelfde terminal past als de chipknip van de gezamenlijke banken. De combinatie Postbank/PTT Telecom wil ook graag dat er een uniforme technische standaard komt voor het opladen en het gebruik van de kaarten. Maar daarvoor is wel overeenstemming nodig met de banken.
Naast de twee chipkaarten met een betaalfunctie komt begin volgend jaar de Primeur Card. Achter deze kaart met meerdere gebruiksmogelijkheden staan de supermarkten die behoren tot de Superunie, de streekvervoerder VSN Groep en sinds kort ook PTT Telecom en de Achmea Groep (Centraal Beheer, Fbto en Zilveren Kruis).
Getronics dat aan de basis heeft gestaan van de elektronische betaalstructuur in Nederland, ziet het gebruik van de chipkaart nog aanzienlijk verbreden. Directeur Coene verwacht dat deze kaarten niet alleen voor betalingen in winkels maar ook voor allerlei diensten zullen worden gebruikt. Te denken valt aan telefooncellen, informatiezuilen, koffie-automaten en parkeermeters. Getronics ontwikkelt elektronische betaaldiensten en kaartsystemen. Onlangs werd hiertoe een samenwerkingsovereenkomst met het Belgische Banksys afgesloten. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs