Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Burgers meer betrekken bij besluitvormingsproces

19 september 1996 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

DEN HAAG – Het ministerie van Binnenlandse Zaken geeft volgend jaar een verdere invulling aan het streven burgers met behulp van informatie-technologie meer te betrekken bij het democratische besluitvormingsproces.

In 1997 zal een van de speerpunten liggen bij het zekerstellen van de mogelijkheid elektronisch opgeslagen overheidsinformatie te kunnen gebruiken voor democratische verantwoording. Een ander belangrijke taak is het verder uitbouwen van de elektronische zoekstructuren die zoveel mogelijk aansluiten bij de logica van de informatiezoekende burger. Tenslotte wordt volgend jaar geëxperimenteerd met verschillende vormen van elektronische burgerconsultatie. De bedoeling is voldoende inzicht te krijgen in de mogelijkheden en risico’s ervan tegen de tijd dat ze breed toepasbaar zijn.

Deelprogramma’s

Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft drie programma’s lopen ter verbetering van de relatie tussen overheid en burger. Een van die programma’s heet ‘Doorzicht’, dat is voortgekomen uit de Beleidsnotitie Informatievoorziening Openbare Sector (Bios-3). Bekeken wordt ondermeer hoe belangrijke overheidsinformatie elektronisch toegankelijk is te maken op een voor burgers begrijpelijke wijze. Daarnaast wordt afgetast hoe elektronische media dienstig kunnen zijn aan een directere betrokkenheid van burgers bij de democratische besluitvorming.
Het tweede deelprogramma is ‘Overheidsloket 2000’. Volgend jaar moet de ontwikkeling van gemeenschappelijke voorzieningen voor daadwerkelijk geïntegreerde loketten van de grond komen. Staatssecretaris Jacob Kohnstamm zegt daar in 1997 speciale ondersteuning aan te willen geven. Hij wil daarmee de overgang van experimenten naar volledig operationele systemen bevorderen.
Het derde deelprogramma heet ‘Achter de schermen’. Dit betreft gezamenlijke initiatieven om de informatie-infrastructuur binnen de overheid te moderniseren. Een speerpunt hierbij is het Overheidsnetwerk 21 (ON21), een reeks gezamenlijke inkooptrajecten voor telematica-voorzieningen, waarvoor een bestuurs- en beheerstructuur wordt uitgebouwd. Een ander belangrijk onderdeel heeft betrekking op de stroomlijning van basisgegevens. Binnen de overheid vindt een geleidelijk standaardisatieproces plaats op begripsniveau. Het streven is de informatie-inhoud bijvoorbeeld in de sociale zekerheid uniform te definiëren. Verschillende betrokkenen moeten daarvoor bij elkaar worden gebracht. Corr.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Cloud & Infrastructuur

    Tweede Kamer maakt zich druk om verkoop Solvinity

    investeringen overname
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Rhadamanthys is ontmanteld, investeringen in Cleverbase en Picnic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Gaia-X en de federatieve aanpak

    Cloud & Infrastructuur

    Nieuw datacenter Google in Winschoten geopend

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    EU komt met eenvoudiger digitale regels

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs