Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Visa laat 1000 elektronische bloemen bloeien

14 november 1996 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Correspondent
Correspondent

Visa zet haar kaarten op verschillende soorten van elektronisch bankieren. De grootste creditcard-organisatie ter wereld gokt op meerdere distributiekanalen. Momenteel is namelijk niet te voorspellen hoe het grote publiek straks de bankzaken afwikkelt. Slechts dat minder mensen een bankfiliaal zullen bezoeken en in de rij zullen staan voor een loket staat vast.

De afgelopen jaren hebben groei te zien gegeven van het elektronisch bankieren via geldautomaten en kaartsystemen, zoals dat van Visa. De komende tijd zal elektronisch bankieren via PC’s, beeldtelefoons en interactieve televisie een hoge vlucht nemen. Ook zullen sommige mensen hun bankzaken via mobiele telefoons, videofoons, teletekst-diensten, ’touch screen’ computer-terminals, netwerkcomputers, ‘personal digital assistants’ of ‘organizers’ willen afdoen. Thuis en op publieke plaatsen komt er een breed gamma aan mogelijkheden om bankzaken te regelen.
Kelly Knutson, directeur van Visa, vindt dat zijn organisatie al deze ontwikkelingen niet mag missen. De consument maakt uit wat er gaat gebeuren. Elektronisch bankieren, ‘electronic commerce’ via Internet en chipcard-technieken zullen op lange termijn convergeren. Voorbeeld is de beeldtelefoon, waarvan de introductie in Nederland door World Access enige tijd is uitgesteld. Knutson weet één ding zeker: het begrip elektronisch bankieren zal straks een andere inhoud krijgen dan nu het geval is.

Lastige klus

Het is echter de vraag of de traditionele banken deze ontwikkelingen kunnen bijhouden. Hans van der Velde, president van Europese Unie, denkt dat dit een behoorlijk lastige klus gaat worden. Hij vreest dat de bankiers conservatief als die zijn, de boot gaan missen. Niet-traditionele financiële instellingen lijken deze ontwikkeling sneller op te pakken. Het bank-management staat meer open voor de radicale veranderingen die de bankwereld als gevolg van nieuwe technologieën te zien zal krijgen. Het kost de banken nu al grote moeite hun systemen ‘up to date’ te houden. Veel bancaire systemen draaien op mainframes. De stap naar client/server-systemen is nog niet gemaakt.
Visa probeert de 20.000 financiële instellingen die tot haar ledenkring behoren, te stimuleren snel op deze nieuwe ontwikkelingen in te spelen. Een dochter van Visa International, Visa Interactive, biedt hiervoor software aan. Visa Interactive werkt ook aan softwarematige oplossingen voor de ondersteuning van interactieve televisies en zakcomputertjes. Bij dit alles kunnen de individuele banken het bancaire produkt of de dienst naar eigen smaak vervolmaken. Zaken als beveiliging worden door Visa geregeld, maar het gezicht naar de klant toe is door de bank zelf in te vullen.
Visa is de afgelopen tijd allianties aangegaan met verschillende fabrikanten van apparatuur waarmee elektronisch bankieren mogelijk wordt. Hierbij zijn afspraken gemaakt over de standaarden. Daarnaast hoeven banken in hun elektronische systemen slechts geringe wijzigingen aan te brengen om gebruik te kunnen maken van het reusachtige betalingssysteem dat Visa exploiteert.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs