Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Chipkaart kan ultieme ’thin client’ worden

28 november 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

De chipkaart heeft de pretentie om de ultieme ’thin client’ te worden. Dit zei Peter Rowley, algemeen directeur IBM Industry Solutions

Hij deed zijn uitspraken tijdens een internationaal smartcard-seminar aan de Universiteit Twente. Met dit intelligente kaartje kunnen we ons identificeren voor het verkrijgen van toegang tot een netwerk. De kaart geeft niet alleen aan met wie andere computers op het netwerk te maken krijgen, maar zorgt er ook voor dat gebruikers precies op dat punt terecht komen waar ze de laatste keer voor het afsluiten van een sessie waren.

Draagbare computer

Was de gebruiker aan het tekstverwerken en ging deze even het netwerk uit, dan kan de chipkaart ofwel smartcard aangeven waar deze was gebleven. Volgens Malcolm Franks, business manager IBM Smart Consumer Services, is de chipkaart eigenlijk gewoon een draagbare computer. Hij schetste de evolutie van de computer. Het begon met de mainframe, gevolgd door de mini-computer en de PC. Nu is de fase aangevangen van ‘Miniature Personalized Computing’. Centraal hierbij staat de chip op de kaart. Dit maakt informatie-technologie echt mobiel en draagbaar, aldus Franks. "Het is een logisch vervolg op wat we aan het doen zijn."
Volgens Peter Rowley krijgt de ‘smartcard’ een strategische rol. Zij gaat de relatie onderhouden tussen de gebruiker en het systeem waar deze mee werkt. Zij vormt het bindmiddel tussen de kaarthouder en de kaart-uitgevende organisatie. Een van de voordelen is dat de kaart in principe door elk intelligent apparaat kan worden aanvaard. Dit kan de settop-box thuis zijn, een PC, draagbare telefoon, organizer, intelligente telefoon of bijvoorbeeld een ‘point-of-sale’ terminal. PTT Telecom brengt binnenkort handige kaartlezers op de markt, die gemakkelijk in de binnenzak passen.
Momenteel zitten de meeste gegevens van een individu in zijn desktopcomputer. Maar het zwaartepunt verschuift naar de smart card en dus de consument. De kaart heeft betaalfuncties. Er zit zowel contant geld als een creditcard op. Ze dient voor identificatie van de houder. Je kunt paspoort- en rijbewijs-gegevens op de kaart zetten. Tenslotte is het mogelijk er punten voor een Air Miles-achtig programma op bij te houden.
Peter Rowley haalde cijfers aan van Dataquest, die het aantal chipkaarten ziet groeien van 775 miljoen dit jaar tot 3,5 miljard in 2001. De acceptatie van smartcards is het grootst in Europa en delen van Azië. In Noord-Amerika begint de uitgifte van deze intelligente kaartjes pas op gang te komen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Amerikaanse foundry Polar gaat Nexperia-chips maken

    Cloud & Infrastructuur

    KPN met Duitsers in soevereine cloud

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: TCS komt met variabele soevereine cloud, onderzoek PwC naar de data-economie (en meer)  

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Amerikaanse overname Solvinity ketst af; DigiD gered

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs