Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Internet op scholen met prijsvraag stimuleren

23 januari 1997 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Correspondent
Correspondent

Microsoft heeft de ‘Road Ahead’ prijsvraag gelanceerd voor Nederlandse scholen in het basis-, voortgezet en middelbaar beroepsonderwijs. Doel van de prijsvraag is het gebruik van Internet op betrokken scholen te stimuleren.

De scholen moeten zelf projecten op dit gebied beginnen. Bij de beoordeling zal niet zozeer worden gelet op technische vaardigheden als wel op creatieve vondsten. Voor de beste inzending(en) is een prijzenpot van 48.000 ecu (ongeveer 100.000 gulden) beschikbaar. Dat geld kan worden verdeeld over 1 tot 3 winnende scholen.
Dit bleek vorige week vrijdag tijdens een presentatie van de plannen. Microsoft kreeg daarbij zoveel kritiek te verduren dat ijlings drie belangrijke criteria werden bijgesteld. Het leek wel alsof Microsoft eerst met een soort ‘pre beta-versie’ van de prijsvraag kwam. Liefst vijf ‘bugs’ zaten er in het aanvankelijke voorstel. Het pleit echter voor de software-fabrikant dat de vele kritiek ter harte werd genomen.

Niet alleen MS-software

Zo eiste Microsoft aanvankelijk dat scholen uitsluitend werkten met Microsoft software bij het gebruik van Internet. Waar mogelijk zouden scholen Microsoft produkten moeten inzetten. Nadat zowat de hele automatiseringspers over deze voorwaarde was gevallen, besloot Microsoft zich zeer soepel op te stellen als software van concurrenten voor de projecten wordt gebruikt. Wel moet Microsoft technisch de mogelijkheid hebben de winnende projecten op de eigen web-site kunnen zetten.
Verder werd na nader overleg besloten behalve het basis- en voortgezet onderwijs ook het middelbaar beroepsonderwijs te laten deelnemen. De derde wijziging betrof de uiterste datum van inzending. Aanvankelijk was die bepaald op 15 april. Maar gelet op de korte periode die scholen hebben om de projecten uit te voeren is de datum nu op 1 mei vastgesteld. Dat is nog kort, want uitsluitend doorlopende projecten of uiterlijk voor de datum van prijsuitreiking afgeronde projecten komen in aanmerking. Plannen voor nieuwe projecten vallen er buiten. De benodigde software wordt door Microsoft gratis ter beschikking gesteld op een speciale cd-rom. Daarnaast is goedkeuring van het schoolhoofd vereist voor deelname.

‘Nieuwe leren

Jury-voorzitter is prof. dr Tjeerd Plomp. De hoogleraar zei dat informatie-technologie bij het ‘nieuwe leren’ centraal staat. Waar leerlingen vroeger klakkeloos rijdjes en feitjes uit hun hoofd moesten leren, ligt het accent tegenwoordig op produktieve vaardigheden. Het onderwijs moet jongeren leren waar je bepaalde informatie kan vinden, hoe je die informatie moet bewerken en daar aan betekenis kunt geven. De prijsvraag moet scholen stimuleren informatie-technologie op een creatieve manier toe te passen binnen hun leerplannen. Het gaat om innovatieve onderwijstoepassingen op basis van Internet, zo benadrukte de prof.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Marathon

    Overheid

    Noordelijke combinatie wint opnieuw DUO-aanbesteding

    Carrière

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Carrière

    Massa-ontslagen bij Meta en Microsoft als gevolg van ai

    John Ternus ceo Apple
    Carrière

    John Ternus volgt Tim Cook op als Apple-ceo

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs