Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Apple zet punt achter diverse projecten

20 maart 1997 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Apple concentreert zich voorlopig op de Macintosh en het Mac-OS. Andere, vaak door Apple zelf ontwikkelde en tot voor kort nog als kernactiviteiten beschouwde technologieën, worden geschrapt. Vorige week werden officieel ten grave gedragen: Opendoc; AIX; Quickdraw GX en Apple’s technologie voor videovergaderen.

Van Opendoc, een raamwerk waarbinnen verschillende objecten samenwerken, zullen geen nieuwe versies meer verschijnen. Ook het aantal nog te lanceren updates van Mac-OS zal minder groot worden. Apple zal zijn software-ontwikkeltools voor Mac-OS niet doorontwikkelen.
Voor de toekomst gokt men op Rhapsody en Java. Rhapsody is de codenaam voor het ‘overgangsbesturingssysteem’ tussen het huidige en Nextstep. Verder zal men een Java Api-set voor Nextstep ontwikkelen. Wat graphics betreft krijgt Display Postscript de voorkeur, mogelijk uitgebreid met features van GX. Van Mac-OS komt dit jaar maar één grote nieuwe release, Allegro (verwacht voor medio dit jaar).

Palmtop

Ook het aantal verschillende uitvoeringen van de Mac brengt Apple terug. De Performa-lijn maakt plaats voor een nieuwe reeks consumenten-PC’s. De Newton-divisie, verantwoordelijk voor de Messagepad-produkten, zal �f verkocht worden, �f de technologie zal in licentie worden gegeven aan derden. De nazaten van de Newton-palmtopcomputer blijven leverbaar.
Een controversieel onderdeel van Apple’s plannen vormt het hoofdstuk Windows NT. Volgens sommige managers zal het besturingssysteem een belangrijker rol gaan spelen in de toekomstige plannen. Commentatoren worden cynischer over de toekomst van Apple. Analist Rob Enderle van de Giga Information Group stelt in de San José Mercury, de belangrijkste krant van Silicon Valley: "aan de softwarekant is de strategie duidelijk. Men probeert af te komen van Mac-OS, Rhapsody is een tussenoplossing op weg naar Next. Zo’n overstap vergt vier jaar. Ik denk dat ze uiteindelijk op Intel-hardware zullen overstappen."
Ondanks alle somberheid is er een lichtpuntje: het marktaandeel zakt niet verder in. Hoewel Apple nog steeds marktaandeel moet prijsgeven, doet het Mac-platform het als geheel beter dan verwacht. Dat is te danken aan de stuk of drie fabrikanten van Mac-klonen die in de VS redelijke verkopen weten te behalen. Daardoor behoudt het Mac-platform nu een marktaandeel van 7,2 procent.

Meer over

Mac

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    Start
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Vergunning voor datacenter EvoSwitch, piepjonge Perry haalt 1,6 miljoen op (en meer)

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs