Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Fusion pakt bouw en beheer websites aan

05 juni 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Een website bouwen is vaak niet het moeilijkste deel van het werk; het voortdurend actualiseren en onderhouden vormt een knelpunt. Dat is nog te tijdrovend en daardoor te duur. Het jonge bedrijf Netobjects wil met de tweede versie van het ‘web-authoring-tool’ Fusion een professioneel systeem leveren dat bouw en onderhoud eenvoudiger, sneller en goedkoper maakt.

Wij richten ons op de grote gebruikers", zegt Sally Phillips, productmanager van Netobjects. "Daarmee positioneren we ons boven bijvoorbeeld Frontpage van Microsoft." Zeer grote sites, bijvoorbeeld die waar allerlei complexe databasepublishing– en transactie-functies nodig zijn, zullen voorlopig moeilijk door een web-authoring-tool gemaakt kunnen worden. Daarvoor zijn ze te bedrijfsspecifiek. Het overgrote deel van de professionele sites valt echter binnen de doelgroep van Fusion.
Sally Phillips, even in Nederland om het verkoopkanaal te bewerken, demonstreert hoe in vliegende vaart een professioneel ogende website voor Internet of een intranet te bouwen valt. Het bijzondere aan Fusion is dat men uitgaat van de gehele site. "Het gaat niet om pagina’s, maar om de site." Als men een bepaalde stijl heeft bedacht, wordt die automatisch in de gehele site herhaald. Navigeerknoppen zitten op de juiste plaats. Bijzonder is de mogelijkheid om de plaats van objecten op een pagina exact te bepalen. In deze pixel level control laat het pakket zich vergelijken met dtp-systemen. Ook functies als drag and drop en een raster op het scherm wijzen op het volgen van de dtp-metafoor. Volgens een aantal testen is Fusion momenteel het meest geavanceerde web-authoring-tool, een titel die het heeft overgenomen van Frontpage.

Typische starter

In de nieuwe versie 2.0 (nu ook verkrijgbaar in Mac-uitvoering) is een aantal verbeteringen aangebracht. Het is bijvoorbeeld eenvoudig om bestaande websites in te lezen. Investeringen in tijd en moeite blijven behouden. Na het inlezen kan gebruik gemaakt worden van de beheerhulpmiddelen van het pakket. Daarnaast komt Fusion met acht ‘componenten’, objecten die bepaalde geavanceerde functies of toepassingen mogelijk maken. Wie bijvoorbeeld voor zijn intranet een elektronisch prikbord of discussieforum wil installeren, heeft aan de Messagebord-component voldoende. Met een andere component, Autoform (een CGI-script, Common gateway interface), zijn elektronische formulieren aan te maken. De authoring-software maakt het ook eenvoudig om via Internet of een intranet aan databasepublishing te doen. Sally Phillips demonstreert hoe in rap tempo een bestaande database, bijvoorbeeld een Access-database met personeelsgegevens, te gebruiken is om een telefoon- of adresgidsje op het intranet te publiceren. Elke database met een 32-bits Odbc-driver (Open database connectivity) is daarvoor geschikt.
Netobjects is een typische starter uit Silicon Valley. Een paar maanden geleden heeft IBM een meerderheidsbelang in het 120 mensen tellende bedrijf genomen. Niettemin blijft Netobjects geheel los van de IT-gigant opereren. Het is zelfs de bedoeling dat het naar de beurs gaat.
De Fusion-software moet 1390 gulden kosten, waarmee het aanzienlijk duurder is dan Frontpage. In de Verenigde Staten gaat Fusion voor rond de 500 dollar over de toonbank. Het pakket wordt in Nederland geleverd door 2Support uit Nieuwegein.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs