Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Datapakhuis moet NCR uit het slop halen

19 juni 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondData & AI
VNU Newswire
VNU Newswire

NCR legt met zijn systemen die gebaseerd zijn op de databasetechnieken van Teradata het accent op datawarehousing. Het bedrijf wil hiermee een eind maken aan verliezen die waren opgelopen tot twee miljoen dollar per dag.

Dit bleek op de gebruikersbijeenkomst van vorige week werd. AT&T nam NCR in 1991 voor een bedrag van 7,4 miljard dollar over. Vervolgens moedigde AT&T NCR aan om zijn productenpakket te verbreden, onder andere door PC’s te gaan verkopen. Daartoe pompte de telecomgigant maar liefst 7,4 miljard dollar in het overgenomen bedrijf. Weggegooid geld. NCR slaagde er niet in de producten aan de man te brengen. De verliezen liepen op tot twee miljoen dollar per dag.

Bodemloze put

Eind vorig jaar zag AT&T in dat NCR een bodemloze put was en in december mocht NCR onder eigen naam verder. Lars Nyberg, afkomstig van Philips, was de nieuwe topman die schoon schip mocht maken. Hij ontsloeg wereldwijd 8500 mensen en stopte onder andere de PC-operatie. Dankzij de ingrepen van Nyberg slaagde NCR erin binnen twee kwartalen weer uit de rode cijfers te komen.
Nyberg dwong NCR zich te concentreren op de gebieden waarin het sterk is: communicatie, de financiële wereld en de detailhandel. Juist op deze gebieden kan NCR profiteren van de database van Teradata. Dit werd in 1991 overgenomen. Deze database werkt met parallelle technieken, die nodig zijn om grote gegevensverzamelingen te kunnen bewerken. NCR claimt dat vier van de vijf top-winkelketens in de VS zijn uitgerust met een database van Teradata.

Consument

Op de gebruikersbijeenkomst legden diverse bedrijven uit op welke manier zij profiteren van data-warehousing en -mining. In zo’n datapakhuis worden vooral gegevens bijeengebracht om het gedrag van de consument te kunnen doorgronden. Sean Kelly, één van de eerste gebruikers van een datapakhuis in Europa, wijst erop dat de architectuur van dergelijke gegevensverzamelingen nog steeds niet eenduidig is.
Kelly, werkzaam bij Telecom in Ierland, analist en spraakmakend auteur van artikelen over datapakhuizen, signaleert belangrijke lacunes.
"Winkelketens hebben wel behoefte om het gedrag van de consument vast te leggen. Maar in de praktijk heeft niet iedereen toegang tot dezelfde gegevens. Bovendien verdwijnt het dealerkanaal steeds vaker", aldus Kelly. Zo heeft Ford een maand geleden het dealerkanaal afgeschaft, omdat het nu zelf een database heeft opgebouwd waarmee het zelf rechtstreeks aan de klant kan verkopen.
Kelly wijst er verder op dat de huidige generatie datapakhuizen niet goed werkt. In Europa is de helft niet toegesneden op de eisen die gebruikers stellen. Volgens de Meta Group ligt dat cijfer in de VS zelfs dichter bij de 70 procent.

Terugverdienen

Stephen Graham, software-expert van onderzoeksbureau IDC in Canada, hield zijn gehoor voor dat de terugverdientijden van datapakhuizen extreem uiteenlopen. "Wij onderzochten 62 bedrijven. Daaruit bleek dat sommige de investering snel terugverdienen, maar andere helemaal niet." Volgens Graham is dat te wijten aan de grote verschillen die er tussen takken van industrie en handel bestaan. "Er is in het geheel geen sprake van een standaard model. Daarom heeft het ook geen zin om een bestaande toepassing als voorbeeld te nemen."

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Kamervragen mail-ophef Strafhof, NXP-fabriek Nijmegen sluit, Hema op de data-toer en jaarcijfers Lenovo

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nieuw kantoor Salesforce NL, videobellers in problemen, overheid omarmt ai-agents, 40 mln. voor defensie-tech Keen

    ActueelData & AI

    Nederlandse organisaties weten bar weinig van de Data Governance Act

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    Standards standaarden
    ActueelData & AI

    ‘Standaarden-organisaties moeten aan de bak’

    Remko Reinders op podium
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Salesforce: Ai-agent wint na voorzichtige start snel terrein

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs