Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Gebruikers Microsoft Exchange in problemen

17 juli 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Grote ondernemingen die het mailsysteem Microsoft Exchange invoeren, kampen met aanzienlijke migratieproblemen. Er ontstaan fouten bij het koppelen naar legacy-systemen en het communiceren met internationale standaarden als X400 en X500.

Microsoft beschikt over te weinig opgeleid personeel om de problemen direct op te lossen. Een internationale gebruikersgroep heeft daarom eind vorig jaar aan de bel getrokken. Tijdens de in juni gehouden conferentie van de European Electronic Messaging Association in Maastricht voerde Microsoft in samenwerking met hardwareleverancier Digital overleg met de gebruikers. De softwaregigant heeft in ieder geval toegezegd minder snel met nieuwe versies te komen zolang de bugs in de oude versies nog niet zijn opgelost. De overname van het ‘connectivity’-bedrijf Linkage moeten de problemen met de koppelingen naar legacy-systemen verhelpen.

Vinkentouw

Volgens marktanalisten functioneert Exchange bij kleine en middelgrote organisaties naar behoren. De moeilijkheden ontstaan wanneer grote ondernemingen ervoor kiezen het berichtensysteem bedrijfsbreed in heterogene omgevingen te implementeren. Microsoft heeft nog te weinig ervaring met het aanbieden van producten voor een grootschalig bedrijfsnetwerk. Dit blijkt volgens de analisten uit de oplossing om een netwerk in verschillende Exchange-domeinen in te delen. In de praktijk communiceren die domeinen niet goed met elkaar. Allerlei concurrenten van Microsoft zitten op het vinkentouw met hun complete oplossingen voor berichtenverkeer via bedrijfsnetwerken, aldus de analisten.
Een ander punt van kritiek is dat Exchange alleen optimaal werkt in omgevingen waarbij overwegend Microsoft-producten worden gebruikt. In heterogene omgevingen waarbij ook veel niet-Microsoft-producten draaien, ontstaan problemen. Volgens een woordvoerder van Siemens Business Services uit Groot-Brittannië presteert de directory service, die postadressen in het systeem opslaat voor het doorsturen van mail, zwak. Het product heeft geen goedwerkende toegangspoorten (‘gateways’) naar legacy-systemen van ondermeer IBM, ICL en Hewlett-Packard. Ook ontstaan er interpretatieverschillen wanneer er met connectoren een verbinding wordt gelegd naar standaarden als X400 en X500. "De nieuwste versie Exchange 5 heeft zelfs problemen met CC:Mail", aldus de zegsman van Siemens. Ook vindt hij dat de managementhulpmiddelen voor het beheer van de administratieve omgeving tekortschieten.

Niveau

Een medewerker van Ferris, een Amerikaans onderzoeksbureau op het terrein van berichtenverkeer, wijst erop dat MS Exchange een jonge, complexe technologie is. "Logisch dat er problemen boven water komen. Een van de oorzaken hiervan moet worden gezocht bij de solution providers van Microsoft. Zij hebben te weinig getrainde mensen in dienst om Exchange naar behoren te installeren. Klanten verwachten hetzelfde niveau van ondersteuning zoals dat ze dat van Groupwise, Profs en CC:Mail gewend zijn."
Mark Kuiken, werkzaam bij Software Connection en bezig met de oprichting van een MS Exchange-gebruikersgroep in Nederland, kan zich niet vinden in het geschetste beeld van de problematiek. "Wij begeleiden bedrijven bij de invoering van Exchange. Verhalen over vastlopers zijn mij echter nooit ter ore gekomen. Als er al sprake is van een probleem, dan is het een perceptieprobleem van organisaties. Exchange is een toegankelijk product en zij hebben het verkeerde idee dat het eenvoudig en zonder goede voorbereiding te installeren is."
Een woordvoerder van Microsoft zegt dat de koppelingsproblemen hem in de Benelux niet bekend voorkomen. "In complexe omgevingen is een roll-out lastig. Dat moet niet worden onderschat. Maar dat is een gangbaar probleem dat voor elk product geldt. Wat wel een zwak punt is, is dat er nog geen Exchange-applicaties geschreven zijn die boodschappen koppelen aan zakelijke software, zoals planningspakketten. Daar wordt aan gewerkt in samenwerking met onze partners."

Meer over

LegacyMicrosoft ExchangeNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Online-zwendel explodeert, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    Cloud & Infrastructuur

    Digitale Denen wijzen de weg

    Windows 10
    Cloud & Infrastructuur

    Ondersteuning Windows 10 gestopt; problemen in zicht

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs