Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Chipwereld in beroering

07 augustus 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De computerchipsindustrie maakt woelige tijden door. De grootste bedrijven in deze miljardenmarkt bevechten elkaar nu door samen te gaan met andere spelers. Zo kocht Intel vorige week voor 420 miljoen dollar Chips & Technologies, een producent van grafische chips. Prompt daarop werd bekend dat concurrent National Semiconductor processorfabrikant Cyrix voor 536 miljoen dollar overneemt.

Een direct gevolg van deze overnames is een prijsverlaging van Intels Pentiumprocessoren met maar liefst 57 procent. Een daling lag al enige tijd in het verschiet door de introductie van de Pentium II. Dat is een variant van de Pro-chip, maar dan met ingebouwde multimediatechnologie (MMX).

Bedreigd

Toch verbaasde Intel de IT-wereld door de hoogte van deze korting op de ‘oude’ processoren. De chipfabrikant voelt zich wel degelijk bedreigd door zijn concurrenten. Deze brachten enkele weken geleden hun Pentium-‘killers’ uit, processoren met meer rekenkracht voor minder geld.
National was van oorsprong geen directe Intel-concurrent op processorgebied. Het bedrijf verkoopt consumentelectronica- en communicatiechips en heeft een jaarlijkse omzet van meer dan twee miljard dollar. De kracht van National ligt in PC-ondersteuning en randapparatuur. Door de overname van Cyrix heeft National nu een complete productlijn in huis en brengt het binnenkort een hele serie PC-moederboorden uit.

Plannen

Biran Halla, directeur van National Semiconductor, heeft grote plannen: "Met Cyrix’s familie van x86-processoren begeven wij ons op de markt voor palmtop-computers, netwerk PC’s en andere miniatuurcomputers. Die worden namelijk steeds betaalbaarder." Halla belooft al PC’s voor minder dan 500 dollar per stuk.
Ook Cyrix haalt flink voordeel uit deze fusie. De processorfabrikant had het al maanden moeilijk in de strijd tegen het machtige Intel. In het afgelopen kwartaal moest Cyrix een verlies slikken van 5,3 miljoen dollar. Bovendien verliep de samenwerking met IBM steeds stroever, aldus onderzoeksbureau Dataquest. "Cyrix werd daar duidelijk door gefrustreerd", meent Dataquest-analist Joe D’Elia. Cyrix ontwerpt de processoren van IBM’s personal computers. JB

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Google vergroot soevereiniteit-opties van clouddiensten

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Google Cloud verzekert klanten: Amerikaanse afkomst belemmert data-soevereiniteit niet

    ActueelCarrière

    Kort: Atos benoemt Benelux-hoofd ai-tak, Eset-rapport, Sioux naar Singapore, Dell vernieuwt AI Factory

    deal overeenkomst partner samenwerking akkoord
    ActueelCarrière

    Bonden akkoord met nieuwe ICK-cao 2025-2026

    Architectuur
    OpinieCarrière

    Architectuur is meer dan alleen techniek

    ActueelCarrière

    Kort: Cloudstichting opgericht, eerste lokale-overheidsklanten voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs