Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Netscape begeeft zich op mainframemarkt

21 augustus 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Netscape Communications werkt sinds deze maand samen met zeventien softwarefabrikanten aan applicaties die mainframesystemen moeten verbinden met het ‘world wide web’.

In deze alliantie bevinden zich ondermeer Attachmate, Bea Systems, Blue Lobster, Information Builders, NCR en Siemens-Nixdorf. Het aantal partners in deze samenwerking weerspiegelt de verschillende soorten mainframesystemen die tegenwoordig in gebruik zijn, aldus Netscape.
In de komende maanden lanceren deze bedrijven programma’s gebaseerd op Netscapes Open Network Environment, de Communicator clientsoftware en het Suitespot serverpakket. Deze omvatten open standaarden als Dynamic Html, Java, Javascript, Lightweight Directory Acces Protocol (Ldap) en Common Object Request Broker Architecture (Corba).

Web-toegang

Het doel van dit initiatief is via het Web toegang bieden tot mainframe-data zoals gegevens over kredieten, overzichten in de gezondheidszorg en personeelsgegevens. Deze informatie wordt dan omgezet in Html-, Java- of Javascript-formaat. Een gewone webbrowser kan deze documenten vervolgens weergeven en bewerken.
"Tussen de 60 en 80 procent van alle bedrijfsinformatie ligt opgeslagen in mainframes", schat Danny Shader, vice-president bij Netscape. "Dit is een grote potentiële markt voor ons." Shader beweert dat hierdoor de nieuwste beveiligingssoftware en Internettechnologie ook voor mainframe-hardware is te gebruiken.

Javabeans

Eind dit jaar zullen Bea en Blue Lobster hun verbindingssoftware voor mainframes uitbrengen als Javabeans. Dit zijn componenten geschreven in de programmeertaal Java, die als losse elementen aan andere ‘beans’ gekoppeld worden. Information Builders werkt al sinds juni samen met Netscape om zijn programmatuur voor database-ontsluiting te integreren met diens serversoftware.
De grote tegenstander van dit kersverse samenwerkingsverband is IBM, vooral doordat het merendeel van alle mainframes wereldwijd door deze computergigant zijn gefabriceerd. IBM heeft zich inmiddels ook al op het pad voor web-toegang begeven, ondermeer door het toepassen van Java. JB

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    DNB stapt in ‘Lidl-cloud’

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs