Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kritiek jaar voor Internet

28 augustus 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Internet en bedrijfsinterne netwerken op basis van Internet-technieken (Intranetten) staan op het punt onmisbare hulpmiddelen te worden in het bedrijfsleven. Ze hebben het potentieel om de manier waarop zaken worden gedaan drastisch te veranderen. De snelheid waarmee nieuwe producten op de markt worden gebracht, gaat met sprongen omhoog. Bovendien kunnen de bedrijfskosten enorm dalen.

Dit concludeert de PA Consulting Group in haar rapport ‘The Internet & Corporate Intranets, Hype or Reality?’. Volgens deze adviesgroep zal 1997 de geschiedenis ingaan als een kritiek jaar. Het komt er op aan tijdig actie te ondernemen, liever vandaag dan morgen. In de nabije toekomst zal elk bedrijf van enige omvang er aan moeten geloven.

Schrijfmachine

Wie geen elektronische post gebruikt, niet via het Web aan promotie doet en niet langs elektronische weg zaken doet met klanten en afnemers, loopt snel achter. Volgens PA komen zulke bedrijven in dezelfde categorie als die bedrijven die nog brieven met de hand op schrijfmachines uittypen met een stukje carbon er tussen voor het archief.
PA baseert haar conclusies mede op de resultaten van een onderzoek onder vierhonderd managers in het Britse bedrijfsleven. Hieruit blijkt dat het gebruik van Internet al verrassend wijd verspreid is onder het management. Tweederde van de respondenten gebruikt Internet tijdens het werk. Algemene managers lopen daarbij nauwelijks achter bij hun collega’s die verantwoordelijk zijn voor de IT-afdelingen. Bovendien gebruikt eenderde van de respondenten Internet ook thuis. Verder blijkt tweederde van de deelnemende organisaties al een eigen webpagina te hebben.

Twijfels

Viervijfde van de respondenten gelooft dat Internet hun bedrijf voordelen kan bieden. Opvallend is dat de algemeen managers op dit punt nog duidelijk optimistischer zijn dan hun IT-collega’s. Ondanks dit grote optimisme bestaan er twijfels over de bestendigheid van het genoten voordeel. Misschien gaat het dezelfde weg op als bij de atm-netwerken in het bankwezen. Bijna alle grote banken hebben daarin geïnvesteerd, zodat een concurrentie-nadeel resteert voor de achterblijvers.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs