Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intels nieuwe aanpak van grafische informatie

10 september 1997 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Intels Accelerated Graphics Port is een fundamentele verandering in de manier waarop PC’s met grafische informatie omgaan. Kopers van PC’s moeten echter nog wachten tot Microsoft met Memphis of NT 5.0 uitkomt, voordat ze AGP optimaal kunnen gebruiken.

Sinds Intel met de PCI-bus een standaard zette in de PC-industrie oefent het een groeiende invloed uit op de systeem-chips in PC’s. De introductie van de AGP wordt gezien als de belangrijkste ontwikkeling op busgebied in PC’s van dit jaar.
AGP is een voor grafische toepassingen gespecialiseerde interface. De twee chips van de AGP-set zorgen voor een directe verbinding tussen de grafische controller en het systeemgeheugen. De chips die de grafische bewerkingen doen, hebben daarmee direct toegang tot het werkgeheugen. Hierdoor wordt de PCI-bus en het gespecialiseerde geheugen van de grafische controller ontlast. Een gespecialiseerde bus beweegt gegevens tussen de grafische chip en het werkgeheugen met een snelheid van 528 Mbyte/s op en neer. De chipset is in staat om de bandbreedte te verhogen door data in parallelle lijnen uit de 66 MHz synchrone of dram-geheugens op te halen. 3D-animaties krijgen snelheid omdat de textuur-gegevens zonder tussenkomst van de CPU vanuit het werkgeheugen naar de grafische controller kunnen worden gestuurd. De Pentium II is daardoor geheel vrij om de coördinaten van de 3D-draadframes te berekenen. Er is ook een AGP-versie van 1 Gbyte/s in aantocht.
AGP zet de trend voort om de verschillende PC-onderdelen autonoom te laten werken. Windows 95 en Windows NT makenmulti-tasking mogelijk. Met de huidige chipsets kan de Pentium II het tweede (L2) cachegeheugen raadplegen terwijl tegelijkertijd de busmaster iets uit het werkgeheugen opvraagt. AGP biedt dezelfde parallelliteit bij de uitwisseling van grafische informatie. De invloed van Memphis op AGP is nog niet duidelijk, maar waarschijnlijk heeft AGP geen grote toepassing voordat dit nieuwe besturingssysteem van Microsoft op de markt is. De Pentium II-systemen die met de nieuwe chipsets zijn uitgerust krijgen naar verwachting pas begin 1998 software-ondersteuning voor AGP.
AGP is ook van belang voor de werkstationmarkt. Intel lanceerde al een offensief om zijn processoren sneller te laten doordringen in deze markt met de oprichting van een speciale divisie voor werkstations in Santa Clara. De 4X AGP-versie met een bandbreedte van 1 Gbyte/s is speciaal gericht op werkstations.
 

Meer over

Windows 95/98/MeWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Innovatie & Transformatie

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Financiële dienstverlening

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Overheid

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    Cloud & Infrastructuur

    Mijlpaal voor Volt: Rotterdamse AI Gigafactory van 7,2 miljard euro krijgt vorm

    Innovatie & Transformatie

    SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs