Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vernieuwde Winframe van Citrix

11 september 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Citrix heeft een nieuwe versie van zijn Winframe systeemsoftware op de markt gebracht. Versie 1.7 bevat nieuwe functionaliteit op het gebied van applicatiebeheer, beheer van netwerkbelasting, toegang via Internet en beveiliging.

Winframe maakt van Windows NT een multi-user besturingssysteem, waarbij applicaties volledig op de server draaien en de gebruikers met een domme terminal werken. Winframe bestaat uit de Independent Computing Architecture (ICA) en Multiwin, een multi-user extensie voor Windows NT.
Microsoft voelt zich door het succes van Winframe bedreigd, omdat gebruikers met Winframe alleen een NT server-licentie hoeven te kopen en geen NT werkstations. De softwaregigant uit Seattle volgt een twee-sporenbeleid om Citrix op afstand te houden. Microsoft heeft de multiwin-technologie in licentie genomen en gaat deze standaard bij NT leveren, vanaf versie 4.0. Die NT-versie met multiwin wordt Hydra-server genoemd. Citrix concentreert zich meer op het ontwikkelen en verkopen van ICA, die nu onder de naam Picasso door het leven gaat.

Mobiele toepassingen

Microsoft is zelf ook bezig met het ontwikkelen van een variant van ICA-technologie: T-share. Met dit product kunnen op Windows gebaseerde bureaumachines gebruik maken van de Hydra-server. Hoewel Microsoft zijn T-share zal blijven ontwikkelen, is Citrix niet bang dat zijn producten overbodig worden. "Ik denk dat we Microsoft op het gebied van functionaliteit voor kunnen blijven", zei Citrix-oprichter Ed Iacobucci onlangs. "ICA is breder toepasbaar. Winframe werkt met bureaumachines die draaien op Dos, Windows 16 en 32 bits, en in de nabije toekomst met Java", zegt Pierre Jean Charrier, marketing manager Zuid Europa van Citrix. Verder benadrukt Charrier dat ICA ook toepasbaar is voor andere besturingssystemen.
Voorlopig wordt Winframe echter geleverd voor Windows NT 3.5.1. Voor huidige Winframe-klanten is de nieuwe versie gratis. Nieuwe klanten betalen iets minder dan 6000 dollar voor twintig gebruikers. Charrier denkt dat Winframe vooral voor mobiele apparatuur, aangesloten op een server, een succes wordt. Hieruit blijkt dat Citrix zijn positie bedreigd ziet worden door T-share.

Reus uit Amerika

De profilering in de richting van mobiele toepassingen lijkt logisch, omdat ook Java zich in deze hoek van de markt begint te manifesteren. Het succes van Citrix hangt af van het feit of Winframe ook met Java-clients gebruikt kan worden. Daarnaast is de vraag hoe Microsoft zich op het gebied van Java gaat ontwikkelen. De reus uit Amerika heeft de neiging om de hele markt af te dekken. Voorlopig blijft Citrix met Winframe markten bestrijken die buiten het bereik van Microsoft liggen. Citrix mag bewijzen of de voorsprong voldoende is om de omzet van 440 miljoen dollar van afgelopen boekjaar te verdubbelen, zoals de doelstelling luidt.

Meer over

Citrix-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Carrière

    Project architect Frank over IT bij UW...

    ‘De grootste uitdaging voor ons zit in hóé we de dingen doen.’ Frank is project architect en werkt aan het...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Google bundelt zakelijke ai onder Gemini Enterprise

    Cloud & Infrastructuur

    EU grijpt nog niet in tegen Microsofts cloudlicenties op Google en AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet en rechter grijpen in bij Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    7 ontwikkelingen op de chipmarkt om in de gaten te houden

    ai industriele
    Overheid

    Kort: Min BuZa in zee met Netcompany, groeit industriële ai te hard? (en meer)

    Governance & Privacy

    It-benchmark-expert Metri Consulting staat weer op eigen benen 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs