Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Komatsu plaatst grote order bij Baan

18 september 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Baan heeft weer een grote order afgesloten. Het Japanse Komatsu, wereldwijd leverancier van zwaar industrieel materieel, heeft voor de erp-software (enterprise resource planning) van Baan gekozen. Komatsu wil al zijn vestigingen met de bedrijfsbrede software uitrusten, wat betekent dat uiteindelijk 10.000 gebruikers met de programmatuur aan de slag gaan.

De software moet het IT-fundament gaan vormen voor een grootschalig ‘business process reengineering’ project bij de graafmachine-fabrikant. Welke pakketten het tegen Baan hebben moeten afleggen is onbekend. Komatsu verklaart voor Baan en niet voor andere erp-leveranciers te hebben gekozen vanwege de rijke functionaliteit, geavanceerde technologie en wereldwijde ondersteuning.

5 Miljoen dollar

Over de omvang van de deal wilden beide partijen geen uitlatingen doen. Geschat wordt echter dat er een bedrag van ongeveer 5 miljoen dollar mee gemoeid is. De implementatie moet de komende maanden gestalte krijgen. Begonnen wordt met het installeren van functionaliteit op het gebied van productie, orderafhandeling en financiën. De vestigingen in België, Duitsland, Brazilië en de Verenigde Staten zijn het eerst aan de beurt. Omdat de huidige mainframe-systemen van Komatsu niet ‘jaar 2000’-gereed zijn, moet de hele klus voor de eeuwwende geklaard zijn. Volgens Baan-analist Dennis Byron van de onderzoeksorganisatie IDC blijft dit probleem voorlopig nog een grote stimulans om over te gaan van legacy-systemen naar moderne erp-software.

Aziatische markt

Baan zelf is opgetogen over de nieuwste grote order. "Wij zien dit als een bevestiging van het vertrouwen dat de markt in ons stelt. Baan is als innovatief bedrijf in staat overal ter wereld grote projecten uit te voeren", aldus een woordvoerder van het Puttense softwarebedrijf. Japan is de op één na snelst groeiende erp-markt ter wereld. Amerikaanse en Europese erp-bedrijven maken zich watertandend op, om zich op die nieuwe en grote Zuidoost-Aziatische markt te gooien. De regionale economie groeit hard en wordt voornamelijk ondersteund door maatwerksoftware. Het einde van de marktgroei voor standaardsoftware is dus nog niet in zicht.
Byron meent dat Baan via deze order nog meer omzet kan genereren: "Het is heel goed mogelijk dat Komatsu na verloop van tijd van zijn leveranciers en afnemers gaat eisen dat zij ook met Baan-software gaan werken." Verder merkt de IDC-analist op dat Baan vaak wordt gezien als concurrent van Sap, Oracle en Peoplesoft, maar dat de strategie van het Nederlandse bedrijf toch fundamenteel anders is. "Baan richt zeer meer dan anderen op de productie-omgeving en streeft op dit gebied naar integratie van de logistieke keten. Alle ontwikkelingen en acquisities van de afgelopen jaren zijn daarop gericht geweest", zegt Byron.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    ADEZZ x Fellowind

    De stille kracht van AI in klantcontact: ADEZZ blijft persoonlijk in 15 landen (Fellowmind en ADEZZ)
    Pijl naar rechts icoon

    MindYourPass

    De nieuwe standaard in credential security, digitale identiteit & soevereiniteit (MindYourPass)
    Pijl naar rechts icoon

    Zorggroep de Opbouw x Strict

    Van drijfzand naar fundament: veilige IT voor Zorggroep de Opbouw
    Pijl naar rechts icoon

    IGNE

    OmgevingsChat: AI in een complex juridisch domein (IGNE)
    Pijl naar rechts icoon

    Ability

    AI maakt complexe kennis over geluidshinder bruikbaar voor heel Nederland (Ability en Provincie Zuid-Holland)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kamer dringt aan op één meldloket NIS2 en Wwke

    12 social engineering trucs
    Security & Awareness

    ‘Klik of je wordt geblokkeerd’ en nog 11 social engineering-trucs

    Eelco Eerenberg
    Overheid

    Staatssecretaris: Breken met Fast Enterprises voor btw-systeem kost 200 miljoen

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    shutterstock_2483770035 Jose Calsina
    Governance & Privacy

    Hoge Raad: mag bank selfie van klant verplicht stellen?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs