Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Stichting Pion en Siemens breiden werkterrein uit richting Limburg

09 oktober 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Stan de Jong
Stan de Jong

Pion gaat samen met Siemens Nixdorf opleidingen verzorgen in Limburg. De stichting, die automatiseringscursussen organiseert voor werkzoekende academici en hbo’ers, heeft vorige week een overeenkomst gesloten met de regionale arbeidsvoorziening in Limburg.

In eerste instantie betreft het opleidingen tot Sap-consulent, netwerkspecialist en Cobol-programmeur. Mogelijk zal ook een cursus Lotus notes worden aangeboden. Een soortgelijk initiatief ligt in de week voor de drie noordelijke provincies.
Het in Amsterdam gevestigde Pion constateert dat de afstand tot de hoofdstad een onoverbrugbare kloof vormt voor veel werkzoekenden in Limburg. Zij zijn niet bereid in de Randstad cursussen te volgen en daar vervolgens te werken. Volgens Pion is de vraag naar IT’ers in Limburg net zo gigantisch als in de rest van het land. Niet alleen bij grote organisaties als DSM of ABP, maar ook bij het midden- en kleinbedrijf, bijvoorbeeld transportondernemingen in de grensstreek. Aan werkloze Limburgers is ook geen gebrek. Naar schatting zitten in de regio 10.000 mensen met een hbo- of academische opleiding in de kaartenbakken van de arbeidsbureaus.

Verwaarlozen

De stap naar het zuiden is ook een strategische keuze van Pion, legt directeur Dirk Winkel uit. Het doel is volgend jaar vijfhonderd cursisten af te leveren. Dit jaar zijn dat er vierhonderdvijftig. Om de groei te realiseren en toch kwaliteit te blijven bieden, zoekt Pion naar nieuwe mogelijkheden.
In 1985 werd Pion opgericht met als doel langdurig werklozen om te scholen naar een betaalde baan. Er is niet gezegd dat men de oorspronkelijke doelstelling verloochent, maar feit is wel dat Pion zijn grenzen verlegt. Zo is de stichting bezig met een experiment in het omscholen van zogenaamde 120-plussers. Het betreft studenten die 120 studiepunten hebben behaald, maar om enigerlei reden afhaken in het begin van hun vierde studiejaar. Zij hebben dus nog geen studie in het hoger onderwijs afgerond, zoals eigenlijk vereist is.
Daarnaast komt het voor dat niet-langdurig werklozen een cursus mogen volgen bij Pion. Dirk Winkel: "Als ik kan kiezen tussen iemand die een jaar werkloos is of drie maanden, kies ik altijd voor de eerste. Maar als je nog plaatsen over hebt in een opleiding, zul je wel wat moeten schipperen met je criteria." Volgens Winkel is het niet zo dat Pion, gezien de krappe arbeidsmarkt, steeds meer kansrijke werkzoekenden selecteert. Uit een steekproef afgelopen zomer onder driehonderd cursisten bleek dat de gemiddelde Pion-deelnemer nog altijd een jaar werkloos was bij aanvang van de cursus.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Europese directieraden omgegooid voor ai-tijdperk

    Overheid

    Kort: Overheid test eigen opensource-co­de­plat­form, uni’s waarschuwen voor phis­hing­golf (en meer)

    Carrière

    Waarom leren in digitale transformaties fundamenteel verandert

    Carrière

    Kort: Europese tech-ceo’s roepen op tot actie, groei voor Wolters Kluwer (en meer)

    Governance & Privacy

    Ai, gedrag en soe­ve­rei­ni­teit centraal op Cybersec Netherlands 2026

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs