Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CA breidt Unicenter TNG uit met PC-beheer

27 november 1997 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Computer Associates levert zijn software voor beheer van heterogene IT-infrastructuren voortaan standaard met het product Enterprise CSI (Configuration Standardization Initiative). De beheerfunctionaliteit voor PC’s past in het raamwerk van Unicenter TNG. Het beheer van PC’s wordt daarmee vereenvoudigd en dus goedkoper.

Unicenter is oorspronkelijk meer gericht op zwaardere systemen. CSI kan gebruikt worden voor softwaredistributie, helpdesk-activiteiten, beveiliging tegen virussen en beheer op afstand.
Net als bijvoorbeeld met het pakket Uppercycle van CMG kan met CSI software op een netwerk van PC’s geïnstalleerd worden, waarbij de specifieke configuratie afhangt van het type gebruiker en het type hardware. Volgens Marc Sokol, senior vice-president Advanced Technology, wordt zowel de implementatie als het onderhoud van applicatiesoftware makkelijker: "De meeste organisaties die software van bijvoorbeeld Sap installeren komen vaak niet verder dan een of twee modules. CSI maakt een deel zo’n complex implementatietraject eenvoudiger."

Begeleiden op afstand

De configuraties van verschillende typen gebruikers wordt standaard vastgelegd en geïmplementeerd. Ook kunnen gebruikers op afstand begeleid worden als ze problemen hebben. De systeembeheerder kan op zijn eigen werkplek de problemen op een werkstation bekijken en ze voor de ogen van de gebruiker verhelpen. Verder kunnen onderhoudswerkzaamheden aan PC’s in de nacht uitgevoerd worden. De systeembeheerder kan centraal specificeren van welke bestanden een back-up gemaakt moet worden, of welke machines een controle op virussen nodig hebben. De werkzaamheden kunnen dan buiten de gebruiksuren plaatsvinden.
CSI ondersteunt en borduurt voort op eerdere initiatieven van hardwareleveranciers zoals het Desktop Management Initiative (DMI) en het Wired for Management (WfM). CSI is eigenlijk een soort DMI-plus voor Unicenter. Voor elk type gebruiker is, afhankelijk van zijn werkzaamheden, een standaard-configuratie gedefinieerd. Als een PC of een NetPC uitvalt, kan die vervangen worden en weer volgens dezelfde centraal opgeslagen configuratie worden geïnstalleerd. Deze functionaliteit gaat Microsoft standaard in Windows NT 5.0 leveren. Met het zogenoemde ‘Intellimirror principe’ komt er een kopie van de harde schijf van de gebruiker op een centrale server. Deze variant biedt dus nog ruimte voor individueel ingestelde PC’s.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Vrouwe Justitia
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VMware haalt bakzeil bij Haagse rechter om Rijkswaterstaat

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs