Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Belastingdienst geeft Sybase nog niet op

26 maart 1998 - 23:00AchtergrondData & AI
Roy op het Veld
Roy op het Veld

"Wij overwegen nog niet om af te stappen van de relationele database van Sybase of Powerbuilder. Pas op het moment dat Sybase zijn positie niet veilig kan stellen, heeft dat consequenties", aldus Piet de Kam, algemeen directeur van het automatiseringscentrum van de Belastingdienst in Apeldoorn.

Na een jaar van herstel publiceerde Sybase vorige maand opnieuw forse verliescijfers over 1997. Zeshonderd mensen werden ontslagen en wederom formuleerde het bedrijf een nieuwe strategie.
De Kam heeft wel meer ups en downs in de IT-industrie meegemaakt: "Ook met IBM hebben we onze zorgen gekend. Elk bedrijf in deze sector gaat wel eens door een dal." Hoewel De Kam zich realiseert dat het snel kan gaan, moet de situatie echt evident zijn voordat een product buiten de deur gezet wordt. Alleen een verlies over een boekjaar is daarvoor geen reden.

Vooruitstrevend

De Belastingdienst staat bekend om zijn vooruitstrevende automatisering en heeft ongeveer 20.000 Sybase-gebruikers. "De positie van leveranciers zijn continu onderwerp van beschouwing. Het gaat primair om de productkwaliteit. Sybase heeft een goed product en voldoet dus", aldus De Kam. Verder zijn volgens hem migratietrajecten naar een ander product uit zowel technisch als economisch oogpunt niet aantrekkelijk.
In de Amerikaanse vakpers verschenen berichten over bezorgde gebruikers. Niet zozeer de verliescijfers en de ontslagen baarden daarbij zorgen; die worden gezien als noodzakelijk voor de continuïteit. Het gaat vooral om de strategische wijziging die Sybase heeft ingezet. Door de focus op Internet, mobiele toepassingen en gegevenspakhuizen vrezen een aantal gebruikers minder aandacht voor productontwikkeling op het gebied van conventionele oltp-toepassingen (Online Transaction Processing).   RV
 
Eindelijk op de erp-markt
Baan heeft aangekondigd de Sybase-database te ondersteunen voor zijn erp-software. Het bedrijf doet nu eindelijk mee op de lucratieve erp-markt. Baan is de eerste, maar volgens Sybase vinden er ook gesprekken plaats met Peoplesoft en Lawson. De databaseleverancier is jarenlang uitgesloten geweest van de markt voor bedrijfsbrede software omdat het geen row level locking ondersteunde. Met deze functionaliteit, die in de volgende database-versie van Sybase opduikt, nemen schaalbaarheid en het aantal gebruikers van een database enorm toe. Gegevens worden namelijk op rij-niveau in plaats van tabelniveau geblokkeerd indien een gebruiker gegevens manipuleert. De Sybase Adaptive Server Enterprise 11.9 is tegen het einde van het jaar beschikbaar op de markt. Naar verwachting volgen de productaankondigingen van Peoplesoft en Lawson, voor ondersteuning van Sybase, niet veel later.
 

Meer over

DBMSECMSybase-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Ai-cloud­spe­lers dagen hy­pers­ca­lers uit, Nearfield haalt re­cord­be­drag op (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Agent als collega: governance is geen bijzaak

    Data & AI

    Copilot Cowork wereldwijd algemeen beschikbaar

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Data & AI

    Kort: Siemens steekt 6 miljoen in AI4Health, Amsterdam krijgt ai-hub The Stack (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs