Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

PS Group scoort bij Ford order tientallen miljoenen

26 maart 1998 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Roy op het Veld
Roy op het Veld

De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft voor tientallen miljoenen guldens software besteld bij het Nederlandse softwarebedrijf PS Group.

Kapes is de PC-applicatie van dit bedrijf. Het maakt een schatting van inkoopprijzen van technische onderdelen en is onderweg op een laptop te gebruiken. Daarmee kunnen ondernemingen effectiever onderhandelen met hun toeleveranciers. Ford gaat de PC-applicatie in eerste instantie gebruiken in zijn vestigingen in Detroit, Londen en Keulen.
PS Group, dat in 1997 een omzet van 40 miljoen gulden behaalde, verwacht een enorme groei in de nabije toekomst. Deze order is de eerste in een reeks van meerdere in de auto-, defensie- en luchtvaartindustrie.

Snel gepiept

De implementatie van het pakket bij Ford is volgens Robert van Veelen, directeur van PS Group Holding, binnen zes maanden gepiept: "Het standaardpakket Kapes moet aangepast worden aan de eisen van Ford, waarna het geïnstalleerd kan worden." In die zes maanden vinden tevens de opleidingen aan de gebruikers plaats. Zowel in het Verenigd Koninkrijk als in India heeft PS Group een ontwikkelclub gehuisvest van respectievelijk vijfentwintig en twintig medewerkers, die de software-aanpassingen uitvoeren.

Nauwkeurig

Het in Progress ontwikkelde Kapes bevat een kennisbank en een kostenmodel, zodat de applicatie vrij nauwkeurig op basis van de specificaties kan uitrekenen wat een bepaald onderdeel zou mogen kosten. "Kapes geeft bedrijven een gereedschap in handen om te kunnen onderhandelen in een woud van toeleveranciers", aldus Van Veelen. Ford kan, met een inkoopvolume van tientallen miljarden guldens, enorme besparingen realiseren met deze toepassing.
De Amerikaanse autofabrikant blijkt gecharmeerd te zijn van Nederlandse software. Ook Baan levert zijn product aan het bedrijf. PS Group werkt momenteel aan interfaces tussen Kapes en de software van erp-leveranciers als Baan en SAP.  RV
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs