Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IBM stort zich op analysemarkt

09 april 1998 - 22:00AchtergrondData & AI
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Met een massieve inspanning gooit IBM zich op de snelgroeiende markt voor analyse-toepassingen. Met een breed aanbod van hardware, software en dienstverlening ontwikkelt het bedrijf industriespecifieke oplossingen voor een markt die volgens het onderzoeksbureau Palo Alto Management Group in 2000 een omvang bereikt van zeventig miljard dollar. Naast het eigen aanbod heeft IBM samenwerkingsovereenkomsten op het gebied van producten en consultancy afgesloten met 150 bedrijven.

IBM zet momenteel per jaar zo’n vier miljard dollar om op het gebied van Business Intelligence. In 2000 moet dit acht miljard zijn. Volgens IBM groeit deze markt zo hard omdat bedrijven zich moeten onderscheiden van hun concurrenten en hun eigen bedrijfsactiviteiten en hun klanten moeten analyseren. De doelstellingen van gebruikersorganisatie verschuiven daarbij van kostenbesparingen en winstoptimalisatie naar op individuele consumenten gerichte marketing. De hoeveelheid gegevens, die bedrijven digitaal opslaan, neemt jaarlijks met 50 procent toe. Gegevensopslag wordt steeds goedkoper. Verder maakt Internet-technologie informatie breder beschikbaar. Redenen voor IBM om activiteiten uit al zijn geledingen op Business Intelligence te richten.

Database centraal

IBM’s database DB2 staat centraal in het initiatief. DB2 wordt geoptimaliseerd voor het interpreteren en analyseren van gestructureerde gegevens, tekst en inhoud van Internet-pagina’s (voor alle IBM hardwareplatformen: S/390, AS/400, RS/6000 en Netfinity). Het aanbod van analysesoftware bestaat ten eerste uit hulpprogramma’s voor gegevenspakhuizen. Intelligent Miner voor het analyseren, categoriseren en lokaliseren van informatie en Visual Warehouse voor het bouwen, beheren en analyseren van gegevenspakhuizen.
Ten tweede bevat het aanbod industriespecifieke applicatiesoftware, Decision Edge en Discovery Series genoemd. Voor de bank- en telecomwereld zijn deze pakketten reeds beschikbaar. Software voor fabricage, distributie, procesindustrie, overheid gezondheidszorg volgen nog. De gegevensmodellen verschillen per toepassing en worden per sector ontwikkeld en op de markt gezet.

ERP als basis

Intern houden bij IBM zo’n 2500 specialisten zich bezig met Business Intelligence. Niet alleen grote dienstverleners als Price Waterhouse en Andersen, maar ook kleinere lokale consultancybedrijven zijn overeenkomsten met IBM aangegaan op het gebied van analysetoepassingen. Verder bundelt IBM software van de leveranciers Arbor, Business Objects, Cognos, ETI en Vality.
Momenteel zijn slechts tachtig van IBM’s tweeduizend Business Intelligence klanten gevestigd in Europa. Toch verwacht het bedrijf veel van de Europese markt. Vanwege de sterke aanwezigheid van erp-leveranciers als SAP en Baan is de inbedding van IT binnen bedrijven vaak volwassen. Datamodellen uit erp-systemen zijn een goede basis om een gegevenspakhuis in te richten.
 

Meer over

Advanced analyticsECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Contract, partner
    Data & AI

    TCS en DXC worden Global Premier-partner van Anthropic

    Cloud & Infrastructuur

    Beursgang SpaceX verandert ai‑­land­schap

    Data & AI

    Washington grijpt in: exportstop op Anthropic’s krachtigste ai‑modellen na vrees voor ‘jailbreak’

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    VivaTech tovert Champs-Élysées om in een immersieve techshow

    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe generatie data-architectuur

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs