Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CBS ziet forse stijging Internet-gebruik

10 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Internet-gebruik groeit hard in het Nederlandse bedrijfsleven. Van de bedrijven met computers gebruikt eind dit jaar één derde Internet, tegenover 18 procent eind 1996.

Dit blijkt uit de jaarlijkse Automatiseringsenquête van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) onder bedrijven met vijf of meer werknemers. Driekwart van deze in totaal bijna honderdduizend ondernemingen gebruikt computers.
De Internet-penetratie groeit het sterkst bij kleine bedrijven met computers. Eind dit jaar zal het gebruik daar verdubbeld zijn vergeleken met 1996. Het Internet-gebruik is bij deze bedrijven dan gestegen tot een kwart. De grotere geautomatiseerde bedrijven benutten Internet het meest. Eind 1998 zal het gebruik gestegen zijn naar ruim 80 procent, tegenover ruim 60 procent in 1996.
De ondernemers verwachten dat de automatiseringskosten dit jaar ongeveer 20,5 miljard gulden zullen bedragen. De investeringen in nieuwe computerapparatuur en software ramen ze voor dit jaar op 4,7 miljard gulden. De automatiseringskosten zullen dit jaar 1,5 miljard gulden hoger uitvallen dan in 1996.
E-mail en informatie opzoeken op het web zijn de populairste Internet-toepassingen. Respectievelijk ruim 75 procent en 80 procent van de bedrijven met Internet kent deze toepassingen. Drie op de tien gebruikers raadplegen commerciële databanken.
Elektronisch betalen via Internet is nog niet populair. Bij 14 procent van de bedrijven die op Internet producten of diensten aanbieden, vindt elektronisch betaalverkeer plaats. Van de bedrijven die computers en Internet gebruiken, biedt de helft producten of diensten aan via dit kanaal. Bij meer dan een kwart van de aanbieders kan men elektronisch bestellen. Driekwart van de bedrijven presenteert zichzelf met een eigen homepage. Bijna 40 procent van de aanbieders kentafter sales service via Internet.
Van de ruim 1,5 miljoen computerwerkplekken bij bedrijven met een Internet-aansluiting heeft eind dit jaar ruim een kwart rechtstreeks toegang tot Internet, tegenover één tiende eind 1996. Kleinere bedrijven kennen relatief het meest rechtstreekse Internet-toegang. Bij grotere ondernemingen groeit het aandeel van werkplekken met deze mogelijkheid het snelst.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Chipontwikkeling kraakt onder ai‑tempo, stelt Imec in nieuwe visie

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs