Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle opent aanval op Windows NT

17 september 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Softwareleverancier Oracle breidt de nieuwste versie van zijn gelijknamige database uit met een Java applicatieserver en het Internet File System (IFS). 8.i krijgt daarmee platformeigenschappen en concurreert daarom meer met besturingssystemen als Windows NT dan met databases. Topman Larry Ellison introduceerde afgelopen maandag in zijn geboortestad New York zijn nieuwste geesteskind, dat ‘de ongebreidelde opmars van Windows NT’ moet indammen.

De letter ‘i’ in Oracle 8.i verwijst naar Internet. De Internettechnologie in de database moet het mogelijk maken om IT-infrastructuren meer te centraliseren en applicaties voor gebruikers via Internet toegankelijk te maken. De complexiteit en de kosten van client server-applicaties behoren daarmee volgens Ellison tot het verleden.

Minder afhankelijk

Het is al langer bekend dat Oracle bezig is met het integreren van een Java Virtual Machine (JVM) in de database, waardoor deze als applicatieserver kan dienen. Oracle-president Ray Lane meldde zondagavond bovendien dat de ‘reguliere’ Application Server in de toekomst ook geïntegreerd gaat worden. Applicaties draaien ‘in de database’ en zijn minder afhankelijk van het besturingssysteem.
Naast de geïntegreerde applicatieserver bevat de database het zogenoemde Internet File System (IFS). "Gegevens horen in een database thuis, en niet in een bestandssysteem", meent Ellison. Het IFS kan Windows-bestanden in de database onderbrengen en onderwerpen aan alle databasebewerkingen, zoals query’s. "Unix-bestanden zullen volgen", kondigde Ellison aan. De database is in Oracle’s visie het centrale punt in IT-architecturen, waar alles in opgeslagen wordt; gegevens en applicaties, de database maakt geen onderscheid.

Belachelijk

Oracle’s strategie zal Windows NT niet verdrijven. "Maar", zo stelt Ellison, "De irrationele distributie van complexe systemen en de bijbehorende behoefte aan kennis om die systemen te onderhouden, zal niet meer nodig zijn." Hij doelt op de ontwikkeling dat NT steeds meer ingang vindt binnen kleinere ondernemingen, van huisartsen en advocaten tot en met de bakker op de hoek. "Het is belachelijk dat een huisarts een database en een applicatie op een NT-server heeft draaien. Dat is veel te moeilijk."
Oracle heeft een initiatief in de steigers waar eerder al door SAP over is gesproken. Partners van de softwareleverancier ontwikkelen, onderhouden en beheren een standaardapplicatie voor een specifieke doelgroep, bijvoorbeeld huisartsen. "De applicatie en de database draaien op een centrale locatie, waar ze door specialisten beheerd worden. De huisarts benadert de applicatie met een browser, houdt zijn boekhouding bij en hoeft zich niet te bekommeren om de technische zaken", aldus Ellison.
Oracle 8.i komt tegen het einde van dit jaar op de markt. Het product wordt ook wel gezien als de eerste complete versie van Oracle 8. Lane: "Toen Informix eind 1996 een marketingoffensief startte met de Universal Server, hebben wij veel functionaliteit in versie 7.3 gestopt die eigenlijk voor versie 8 bedoeld was. Klanten hadden tot dusver geen reden over te stappen op versie 8."
 

Meer over

ECMJavaNetwerkenWindows NT

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse Staat krijgt van Wingtech schadeclaim van 8 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nog geen stroom in NorthC-datacenter, campagne EZK over noodvoorzieningen (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Brand NorthC‑datacenter onder controle, nog wel overlast klanten

    Cloud & Infrastructuur

    Brand bij datacenter NorthC in Almere [video]

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs