Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Mainframe-applicatie simpel te testen op de desktop

15 oktober 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Wim Amerongen
Wim Amerongen

VAC Software Engineering introduceert hulpmiddelen voor het onderhouden van mainframe-applicaties. Met de Micro Focus Mainframe Maintenance Solution kan een ontwikkelaar mainframecode compileren, aanpassen, debuggen en testen op zijn desktop. Dit is één van de opvallendste nieuwtjes op de bijeenkomst van Nederlandse gebruikers van Micro Focus.

Het grote voordeel van deze oplossing is volgens VAC dat het compileren op een PC aanzienlijk sneller gaat dan op een mainframe. De hulpmiddelen bieden de gebruiker transparante toegang tot de broncode en applicatiedata, die naar keuze op het mainframe, de lan-server of de PC zijn opgeslagen. Daardoor neemt de productiviteit van ontwikkelaars toe. In Nederland brengt VAC (Value Added Consultancy) de software van Micro Focus op de markt. Dit is een dochterbedrijf van het beursgenoteerde Management Share.

Productiever

"Wij hebben er nog niet veel ervaring mee, maar uit de eerste tests blijkt dat het gebruik van deze hulpmiddelen leidt tot een verhoging van de productiviteit van 15 tot 20 procent", zegt Eric Schenk, directeur van VAC. Volgens Schenk zullen zijn klanten gretig gebruik gaan maken van de hulpmiddelen. "Het onderhoud van mainframe-applicaties is complex, waardoor men op dat gebied constant tegen een achterstand aankijkt. Deze ‘back-log’ kunnen onze relaties nu makkelijker oplossen."
In Amerika is er al wel ervaring met de Micro Focus-oplossing. "Onze interne benchmark bewijst dat, afhankelijk van de beschikbaarheid van resources, op het mainframe de compileertijd kan variëren van een minuut tot twee uur. Personal computers ronden de compilatie af binnen een paar minuten", aldus Sherri Saplin, software consultant bij de Metropolitan Life Insurance Company.

Koppelen aan PC

Het onderhoud van mainframe-applicaties is een omslachtige klus. "Als je een programma van een mainframe wilt wijzigen, dan moet je twintig tot dertig stappen doorlopen. Van het aanbrengen van de wijziging, het debuggen, het testen tot en met het uiteindelijke invoeren", zegt Jonathan Thomson, technisch specialist bij Micro Focus. De nieuwe oplossing maakt het onderhoud aanzienlijk eenvoudiger, omdat een deel van de broncode naar de desktop wordt overgebracht.
Thomson stelt dat het verhogen van de productiviteit slechts één van de voordelen is van de nieuwe hulpmiddelen. "De grafische gebruikersinterface biedt een uniforme toegang tot het totale proces van het onderhoud van applicaties. Hierbij blijft de ‘look and feel’ van traditionele mainframe-applicaties gehandhaafd."
De Mainframe Maintenance Solution heeft verder een zogenoemde ’tijdreisfunctie’, waarmee een ontwikkelaar voor het uitvoeren van testen een systeemdatum kan simuleren. Hiermee kunnen de gevolgen van het millennium-probleem worden nagebootst.
 

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs