Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Platinum snijdt fors in personeelsbestand

25 februari 1999 - 23:00AchtergrondFinanciële dienstverlening
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Platinum Technology ontslaat duizend medewerkers, 15 procent van zijn personeelsbestand. Begin vorige week maakte het softwarebedrijf tegenvallende financiële resultaten bekend over 1998: een omzetgroei van ‘slechts’ 31 procent naar 968 miljoen dollar en een verlies van 2,5 miljoen dollar.

Platinum kondigde meteen een reorganisatie aan en verklaarde zijn acquisitiestrategie in een lagere versnelling te zetten.
Afgelopen week maakte het bedrijf details openbaar van de herstructurering. Roland Schweigl, directeur van Platinum in Nederland denkt niet dat de reorganisatie enig effect zal hebben op zijn kantoor in De Meern: "Bij ons worden geen mensen ontslagen. De maatregelen hebben vooral betrekking op de Amerikaanse organisatie." In totaal reserveert de Amerikaanse onderneming ongeveer honderd miljoen dollar om de herstructurering te financieren.

Drastische maatregel

De forse ontslagronde is de belangrijkste en meest drastische maatregel die het bedrijf weer efficiënt en winstgevend moet maken. Daarnaast balt Platinum de productontwikkeling niet meer samen op vijf, maar op twee gebieden: ‘Enterprise Management’ en ‘Application Lifecycle & Knowledge Management’. Volgens Schweigl leidt dat niet tot stopzetting van de ontwikkeling van een aantal producten. "Sommige ontwikkelteams hadden een onevenredig grote bezetting. Op die plekken zijn veel mensen overgeplaatst of ontslagen."
Verder gaat het bedrijf dicht bij elkaar gelegen kantoren samenvoegen. "Door de vele overnames hadden we ontzettend veel kantoren in Amerika. In Houston hadden we er bijvoorbeeld vijftien. Dat worden er drie", aldus Schweigl. Ook hier vallen veel ontslagen omdat als gevolg van de consolidatie van kantoren een overschot aan administratieve functies ontstaat.  RV

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Mobile apps krijgen geen tweede kans:...

    In de wereld van mobile apps bestaat er nauwelijks een tweede kans. Binnen enkele seconden kan een gebruiker al besluiten een app te verwijderen wanneer deze niet goed presteert. De...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Belastingdienst vergaloppeert zich met keuze Amerikaanse bouwer omzetbelastingsysteem

    Overheid

    Digitale autonomie en de uitbesteding applicatiediensten omzetbelasting door de Staat

    Financiële dienstverlening

    Kort: Voors en tegens van de digitale euro, Netcompany vliegt op Heathrow (en meer)

    Financiële dienstverlening

    Girotel: bakermat van het thuisbankieren

    Innovatie & Transformatie

    Europarlement geeft groen licht voor digitale euro

    Software & Development

    Visma stoot grote saas‑groep af onder de naam Norvato 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs