Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Langer wachten op nieuwe-generatie paspoort

15 juni 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Wie straks bij zijn gemeente een paspoort aanvraagt, zal het document pas vijf werkdagen later in handen krijgen. De overheid neemt een nieuw systeem in gebruik dat paspoorten weer centraal op naam stelt. Terugdringing van het risico van fraude en kostenoverwegingen maken dit noodzakelijk.

Dit NGR-project (Nieuwe Generatie Reisdocumenten) moet begin 2001 een nieuw paspoort opleveren. De daarbij gebruikte geavanceerde technieken zijn duur. Alleen al daarom is het voor gemeenten vrijwel ondoenlijk om het personaliseren in eigen beheer uit te voeren. Door de personalisatie te centraliseren is minder kostbare apparatuur nodig. Bovendien hoeven de gemeenten niet meer een voorraad blanco paspoorten te hebben.
De nieuwe pas is geschikt voor – op termijn – vastlegging van biometrische persoonskenmerken. Dat is naar verwachting in 2003 technisch mogelijk. Het per 2001 uit te geven document is al wel geschikt om er een chip in op te nemen. Overigens is nog niet bepaald welk biometrisch gegeven of welke combinatie van gegevens (irisscan, vingerafdruk, handtekening) het zal worden.
Nu centrale personalisatie erdoor is, moet beslist worden of er ook een centrale ‘basisregistratie reisdocumenten’ komt. Het Expertise Centrum heeft vorig jaar een ‘negatieve registratie’ geadviseerd. Daarin worden alle paspoorten opgenomen die ongeldig zijn. Bij het agentschap Basisadministratie Persoonsgegevens en Reisdocumenten (BPR) ligt een logisch ontwerp voor zo’n systeem gereed. Nadeel is dat een volledigheidsgarantie nooit te geven is. Dat kan wel bij een positief register, waarin alle uitgegeven geldige paspoorten staan. Volgens een BPR-woordvoerder zal daarover in de nabije toekomst een besluit worden genomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Bekende risico’s nog open in biometrisch paspoort

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Philips mag chips leveren voor Duitse paspoorten

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs