Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

National Semiconductor verkoopt Cyrix aan Via

08 juli 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Chipproducent National Semiconductor heeft dochteronderneming Cyrix voor een onbekend bedrag verkocht aan chipsetfabrikant Via Technologies. De twee bedrijven hebben hierover vorige week een intentie-overeenkomst gesloten.

Dit belooft niet alleen redding voor Cyrix, fabrikant van Intel-compatibele processoren, maar ook voor Via die juridisch in de clinch ligt met Intel. De Taiwanese chipsetproducent heeft al toegezegd door te gaan met het ontwikkelen en verkopen van de x86-chips van Cyrix. In de loop van deze maand onthullen de bedrijven meer details van de koop en hun plannen. NatSemi had zichzelf een deadline gesteld voor de verkoop dan wel afschrijving van de PC-processor producerende tak van Cyrix. De activiteiten van die dochter op het gebied van ingebedde chips blijft bij de moederonderneming. De beslissingstermijn voor de dochter liep op 30 juni af, precies de dag dat de overeenkomst met Via doorgang vond.

Toegang tot Slot-1

Naar het zich laat aanzien, krijgt dat bedrijf met deze aankoop toegang tot diverse patenten van National Semiconductor, waaronder ook de Slot 1-technologie van Intel. NatSemi heeft namelijk een brede overeenkomst met Intel voor het wederzijds delen van kennis en gepatenteerde technologie. De Cyrix-moedermaatschappij meldde vorig jaar nog dat het overwoog in 1999 een Slot 1-processor uit te brengen. De overname van Cyrix geeft Via nu toegang tot veel Intel-kennis zonder dat bedrijf zelf erbij te betrekken.
Dit luidt een nieuw hoofdstuk in voor de onenigheid tussen Via en Intel. De processorfabrikant en de chipsetproducent liggen namelijk al enige tijd met elkaar overhoop betreffende gebruik en interpretatie van licentie-overeenkomsten. Vorige maand klaagde Intel Via weer aan wegens contractbreuk. De processorfabrikant wil de PC-industrie namelijk laten overstappen van de huidige PC-100 geheugenchips (met een kloksnelheid van 100 MHz) naar Direct Rambus Dram-chips. Diverse componentenfabrikanten en PC-leveranciers voelen meer voor PC-133 als een tussenstap op die route.

Opvlammen

Dit schisma vindt zijn oorzaak in vertragingen en productieproblemen met die toekomstige geheugenchips. Via is voorstander van PC-133 en levert dan ook een chipset met 133 MHz Frontside-bus (Fsb) voor Intel-compatibele processoren. Dat product was één van de aanleidingen voor het opvlammen van het juridische geschil. Daarbij trok Intel onmiddelijk zijn toestemming in om Via x86-compatibele producten te laten maken.  JB

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs