Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

HP: ‘Cijfers overtreffen de verwachtingen’

16 augustus 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Hewlett-Packard presenteert over het derde fiscale kwartaal, afgesloten op 31 juli, winst- en omzetcijfers die naar eigen zeggen ‘de verwachtingen overtreffen’.

Het concern zag in dat kwartaal, vergeleken met het derde kwartaal van 1998, de winst met 37 procent groeien tot 853 miljoen dollar en de omzet met 11 procent toenemen tot 12,1 miljard dollar. In deze winstcijfers zijn de zestig miljoen dollar verdisconteerd die HP heeft moeten uittrekken voor de afsplitsing van de hightech poot, die zelfstandig verder gaat onder de naam Agilent.
Dat HP in het laatste kwartaal de weg omhoog is ingeslagen, maken de cijfers over de eerste drie kwartalen samen duidelijk. Die cijfers zijn namelijk iets minder florissant dan die van het laatste kwartaal alleen. Ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar boekte de onderneming over de eerste negen maanden van dit fiscale jaar 5 procent omzetstijging (van 34,8 miljard naar 36,6 miljard dollar) en 22 procent winststijging (van 2,24 miljard naar 2,73 miljard dollar). Hoewel HP ook in het tweede kwartaal positieve cijfers kon presenteren, die op de financiële markten enthousiast werden ontvangen, vond de onderneming drie maanden geleden nog dat die cijfers ‘onder de verwachting’ bleven (zie: Computable Online,HP noemt cijfers ‘onder de doelstellingen’). Nu is het bedrijf aanmerkelijk positiever.
Volgens ceo (chief executive officer) Lewis E. Platt zijn de mooie kwartaalcijfers een direct gevolg van HP’s beleid van ‘winstgevende groei’. "We beginnen nu de vruchten te plukken van onze inspanningen", sprak Platt bij de presentatie van de kwartaalcijfers. "Een aantal bedrijfsonderdelen is in de voorbije periode veel winstgevender geworden. Samen hebben die onderdelen gezorgd voor winstcijfers die onze verwachtingen ruimschoots overtreffen."
HP’s hightech spin-off Agilent maakt op zijn beurt bekend dat het ten minste honderd miljoen dollar bij elkaar hoopt te krijgen uit een eerste openbare aandelenuitgifte. Het bedrijf kan echter nog niet vertellen hoeveel aandelen het tegen welke prijs wil uitgeven.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Cloud & Infrastructuur

    Apple Museum in Utrecht van start

    Innovatie & Transformatie

    Digital Holland kent ruim 4,8 miljoen euro toe aan mkb-projecten rond digitale innovatie

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: LVNL bouwt nieuwe radartoren op Schiphol, AMS-IX in zee met Uniserver (en meer)

    Security & Awareness

    ‘Eén kwetsbaarheid kan vandaag miljoenen apparaten raken’

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vortex in Apps for Tableau, shadow ai groeit explosief (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs