Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-managers raken in ernstige tijdnood

14 oktober 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondGovernance & Privacy
Michiel Couzy
Michiel Couzy

De Nederlandse ICT-managers hebben te weinig tijd om na te denken over langetermijnstrategie. Dit blijkt uit onderzoek van Twynstra Gudde. Ingewijden herkennen het geschetste beeld, maar vinden dat de genoemde problemen grotendeels voortkomen uit een gebrek aan daadkracht bij deze managers.

Jacob Verschuur, manager ICT bij Ernst & Young, stelt dat de nieuwe generatie automatiseringsdirecteuren genuanceerder tegen deze problematiek aankijkt. Die beschikt vaak over een marketingachtergrond en gaat rustiger om met de dagelijkse sores.
Volgens Verschuur zijn het voornamelijk de traditionele leidinggevenden met een technische achtergrond, die het problematisch vinden een groot deel van hun tijd te besteden aan incidenten, vergaderingen en het blussen van brandjes. "Deze mensen mogen zich geen chief information officer (cio) noemen. Zij zijn gewoon hoofd van de automatiseringsafdeling."

Meer lef

De problemen van de oude garde komen in de ogen van Verschuur voort uit het feit dat zij niet op tijd ingrijpen. "Het kan bijvoorbeeld gebeuren dat softwareprojecten het vastgestelde budget overschrijden. De nieuwe generatie heeft meer lef om in te grijpen en naar de Raad van Bestuur te stappen. De traditionele manager heeft de neiging om dit verkeerd gepositioneerde project uit te voeren en achteraf te corrigeren. Hij krijgt dan te maken met incidenten."

Samenhang

De door Twynstra Gudde ondervraagde managers vinden dat de dagelijkse bedrijfsvoering te veel aandacht vraagt. Hierdoor kunnen zij zich te weinig richten op taken die zij werkelijk belangrijk vinden, zoals de vraag hoe ICT de organisatie kan ondersteunen of hoe samenhang kan worden aangebracht in de automatisering.
Han van Dissel van de afdeling Executive Development aan de Erasmus Universiteit, geeft aan dat veel automatiseringsmanagers lijden onder een bedrijfskundige wetmatigheid: operationele taken hebben de neiging de taken voor de langere termijn te verdringen. "En die dagelijkse problemen hebben dan voornamelijk te maken met de schaarste van personeel en de millenniumkwestie."

Geen probleem

Rik op den Brouw, directeur automatisering bij Robeco Groep, herkent het door Twynstra Gudde geschetste beeld, maar ook hij ziet het niet als een probleem. "Natuurlijk vraagt de dagelijkse bedrijfsvoering veel tijd en aandacht. Maar dat vind ik helemaal niet erg. Managers kunnen nu eenmaal niet de hele dag bezig zijn met beleid. Daarom maak ik bepaalde momenten vrij om verder vooruit te kijken. Dat is een kwestie van organiseren."
Op den Brouw, die zelf een IT-achtergrond heeft, geeft wel aan dat het voor managers verleidelijk is om zich bezig te houden met operationele zaken. "Dat is wel de makkelijkste weg. Deze problemen komen namelijk vanzelf naar ons toe."
Van Dissel geeft op zijn beurt aan dat de problemen die Twynstra Gudde signaleert blijven voortbestaan, zolang organisaties hun ICT-managers afrekenen op de prestaties van de automatiseringsafdelingen. "Daarom moeten deze managers regelmatig strategische conversaties voeren met de algemene directie om continue aanpassingen te realiseren. Maar dan moeten de ICT-managers wel verstand hebben van bedrijfsvoering en de algemeen directeuren van automatisering."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Regelgeving en zorgplicht helpen organisaties om succesvol en veilig te zijn

    Hoe helpen regelgeving en zorgplicht organisaties om succesvol en veilig te zijn?

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Groen licht voor moderne Archiefwet

    Carrière

    TikTok-advocaat Geert Potjewijd neemt roer over bij privacywaakhond AP

    Security & Awareness

    Inspectie ver­nie­ti­gend over beveiliging Clinical Diagnostics na datahack

    Data & AI

    Afzwakking en uitstel delen EU AI Act

    Carrière

    Europese directieraden omgegooid voor ai-tijdperk

    Security & Awareness

    Waarom wachtwoorden hun houdbaarheidsdatum voorbij zijn

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs