Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cyberhandelaars krijgen snel panne op e-snelweg

16 december 1999 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

Directe verkopers en Internetafsplitsingen van bedrijven hebben op Internet een grotere kans op overleven dan cyberhandelaars. Dit komt naar voren uit de studie E-commerce: no guts no glory!. Een onderzoek naar de succes- en faalfactoren van Nederlandse E-commerce initiatieven, uitgevoerd door advieskantoor Twynstra Gudde en Universiteit Utrecht. 

Voor alle bedrijven die handel willen drijven op Internet gelden algemene succes- en faalfactoren, stellen de onderzoekers. Zo beschouwen zij bijvoorbeeld het onderbrengen van een commerciële Internetactiviteit in een aparte organisatie, een klantgerichte instelling, merkbekendheid en een goede partner als noodzakelijke ingrediënten voor het slagen van e-handel-projecten. Als valkuilen noemen zij onder andere dagdromerij, traditionalisme en het niet koppelen van de e-handelstromen aan de backoffice.
Het onderzoek gaat specifiek in op verschillende bedrijfsvormen. Daarbij vallen de conclusies over cybertraders het meest op. Dit zijn nieuwe webgebaseerde handelsondernemingen die zich volledig op Internet richten. Ze blijken het moeilijker te hebben dan uit de succesverhalen blijkt. De jonge entrepreneurs werken met lage marges door hun goedkope prijzen en hoge kosten voor technologie en huisvesting. Als gevolg hiervan moeten zij hoge volumes omzetten. Dat is lastig, omdat het Internetgebruik nog in de kinderschoenen staat. Het winstoogmerk schuift daardoor op de lange baan. Daarvoor in de plaats komen doelstellingen als ‘de eerste willen zijn op Internet’ – en het behalen van forse groei.

Slagkracht

Uit het onderzoek blijkt voorts dat de Internethandelaars veelal samenwerken met andere kleine gespecialiseerde marktpartijen. Alleen op die manier, luidt een conclusie, zijn zij in staat de "breed georiënteerde reuzen op snelheid en kwaliteit te overklassen". Een groot probleem vormt echter de financiële slagkracht. Uit gesprekken met cybertraders Bookings, Businessnet, Cargoweb, Cdteleshop, Flexlease, Ineas, Jewelsite en Le Chateau kwam naar voren dat het verkrijgen van kapitaal een zeer groot probleem vormt. De geïnterviewden klaagden over de conventionele houding van banken en het ontbreken van voldoende durfkapitalisten in Nederland. Zij halen het meeste geld op bij buitenlandse investeerders en persoonlijke contacten. Als opties om meer geld te krijgen, noemen de cyberhandelaars het aangaan van allianties met kapitaalkrachtige, grote partijen, en het verkopen van licenties.
Wat dat betreft hebben de directe verkopers en aparte Internet-BV’s het een stuk makkelijker, constateren de onderzoekers. Door de bank genomen komt het erop neer dat directe verkopers, zoals Dell, Christine le Duc of Overtoom, reeds ervaring hebben met directe verkoop: voor hen is Internet ‘slechts’ een nieuw verkoopkanaal. De Internet-afsplitsingen van bestaande bedrijven, bijvoorbeeld Boeknet, kunnen altijd terugvallen op hun moederorganisatie. Dit soort bedrijven hebben de meeste kans op succes in de e-handel, aldus de onderzoekers.  RS

Meer over

E-commerce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ActueelData & AI

    Kort: Databricks lievelingetje van investeerders, 18 miljoen smartphones in lades (en meer)

    Teamvalue
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een secure score van 80%: Zo doet Bizure dat.

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    Martin Merz
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Geen one-size-fits-all bij soevereine cloud SAP

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs