Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IMG Holland legt laatste hand aan Internet-omgeving

13 januari 2000 - 23:004 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

De Zwitserse softwareontwikkelaar Octet Systems bouwt voor IMG Holland The Brokers een nieuw online-beleggingssysteem. De Amsterdamse effectenmakelaar verwacht dit jaar met 300 procent te groeien. IMG zegt er elke maand vierhonderd nieuwe Internet-klanten bij te krijgen.

Met het nieuwe realtime-systeem, Power Broker genaamd, kunnen zowel helpdeskmedewerkers van IMG als particuliere beleggers gelijktijdig werken. Het systeem kan ook allerlei bijzondere orderopdrachten aan, zoals zogeheten stop-loss orders. Hierbij worden de aandelen verkocht als de koers beneden een van te voren opgegeven waarde dreigt te komen. Wanneer het systeem is geïmplementeerd verlopen alle processen in de Internet-omgeving van IMG volledig geautomatiseerd. Op dit moment handelt een team op de beursvloer van de Amsterdamse effectenbeurs de opties nog handmatig af.

Geavanceerd

IMG (Investment Management Groep) Holland begon in 1989 als klassieke ‘broker’. Maar na een bezoek aan de Verenigde Staten, waar al tussenpersonen op Internet actief waren, werd het directeur André van Eerden snel duidelijk dat de slag naar Internet gemaakt moest worden. Uiteindelijk besloot IMG tot het opzetten van een interactieve site met actuele informatie en transactie-afhandelingen.
"We beschikken inmiddels over een geavanceerd systeem op basis van de Microsoft-hulpmiddelen Internet Information Server, SQL Database en Active Server Page", meldt Koen Streefkerk, Internetbeheerder bij IMG. "Deze oplossing is groot genoeg voor zo’n 30.000 transacties per dag. Op dit moment verwerkt IMG circa zeshonderd orders per dag, wat neerkomt op circa duizend transacties."
Van de 77 medewerkers bij IMG werken er vier op de automatiseringsafdeling. Een groot gedeelte van het IT-werk besteedt de makelaar uit. Zo is de Internetsite ontwikkeld door e-Office, terwijl de huidige beleggingsmodule is gebouwd door Watchout. Volgens Streefkerk bestaat de Internet-oplossing van IMG eigenlijk uit drie delen: het web-portaal, de adviesfunctie van de site en het handelsgedeelte met de beleggingsmodule.

Klassiek

Directeur Van Eerden benadrukt de rol van de helpdesk bij IMG: "Die begeleidt de orders en verstrekt beleggingsinformatie via onze website. Particuliere beleggers hebben vooral in het begin veel informatie en advisering nodig. Uit onderzoek van de Amerikaanse effectenmakelaar Charles Schwab naar het succes van online-beleggingssites blijkt dat dienstverlening voor gebruikers het belangrijkst is en niet de hoogte van de commissie."
In Nederland zijn er momenteel zo’n 40-50.000 Internet-beleggers actief op een totaal aantal van 2,3 miljoen beleggers. Dat cirkelt rond de 2 procent. Ter vergelijking: in de Verenigde Staten beleggen er bijna tien miljoen mensen via Internet, ongeveer eenderde van alle beleggers. "Wij voeren nog steeds klassieke beleggingsactiviteiten uit, maar de omzetverhouding Internet-telefoon ligt inmiddels al op 60-40 procent", zegt Van Eerden. "IMG bezit op het gebied van online beleggen een marktaandeel van 5 à 10 procent. Die positie willen we minimaal vasthouden." Hij betwijfelt of er zich – buiten de makelaars en de banken – andere, nieuwe spelers op de online-beleggingsmarkt zullen storten. "Het duurt toch al snel een jaar eer een bedrijf zich officieel intermediair mag noemen."

Beveiliging

Echt grote storingen zijn IMG tot nu toe bespaard gebleven. De commissionair beschikt bovendien over actuele backups van de website en de database. De Internetverbinding met eigen vaste lijnen loopt via Internetprovider UUnet. Het netwerkverkeer met klanten verloopt via een SSL-beveiligingsoplossing (secure socket layer) van Verisign. Die beveiliging is verzwaard van 128 naar 254 bit-encryptie. "Goedwillende hackers hebben wel eens geprobeerd in te breken en gaven ons via e-mail suggesties voor verbeteringen", vertelt Streefkerk. "Ook huren we geregeld zelf hackers in om de beveliging te testen."
Het beveiligen van de Windows NT-omgeving levert af en toe wat hoofdbrekens op. "Dat komt omdat NT een multi-user omgeving is die zo open mogelijk wordt aangeleverd", licht de beheerder toe. "Als we een applicatie ontwikkelen die we daarna in een beveiligde NT-testomgeving uitproberen, gaat er soms wat mis. Dan blijken bepaalde rechten op directories, waar afbeeldingen en grafieken staan, of toegangsrechten tot het netwerk plots niet meer te bestaan."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Andri AI B.V.

    Agentic legal AI-platform voor advocatenkantoren in Nederland en het Verenigd Koninkrijk (Andri.ai)
    Pijl naar rechts icoon

    6Gorillas

    Herindicaties voorspellen en automatiseren (6Gorillas)
    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Financiële dienstverlening

    Kort: Nieuw betaalmerk Pay by Bank, Utrechts Eneve naar Iberië (en meer)

    EDIC EU digitaal
    Werkplek & Beheer

    Euro-Office gelanceerd als alternatief voor Microsoft Office

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor ot

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs