Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Open software dringt niet door tot applicaties

13 januari 2000 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Toonaangevende leveranciers als IBM, Oracle en SAP zijn voorlopig niet van zins hun software als opensource-product aan te bieden. Wel struikelen ze over elkaar heen om hun softwarepakketten naar het Linux-platform te poorten, dat wel gratis en open is. Het zogenoemde opensource-model beperkt zich daarmee tot besturingssystemen en krijgt voorlopig geen toegang tot database- en applicatiesoftware.

Softwareleverancier Inprise maakte vorige week bekend zijn databank Interbase ‘vrij te geven’. Open software houdt in dat het gratis verkrijgbaar is en dat de broncode vrij toegankelijk is. Ontwikkelaars kunnen de software aanpassen en optimaliseren voor bepaalde toepassingen. Hoewel er al andere voorbeelden zijn van open software (zoals Apache en Sendmail), tilt het kleine Inprise met zijn aankondiging het fenomeen niet naar een hoger niveau.
‘Opensource-bedrijfsapplicaties zijn geen trend’, zegt Leo Bras van SAP Nederland gedecideerd. ‘Voor de grote spelers zijn open applicaties geen issue. Dit lijkt meer op een overlevingsstrategie van Inprise’, voegt Bras daar aan toe, doelend op de ondermaatse financiële prestaties en frequente koerswijzigingen van Inprise. Op het gebied van ontwikkelgereedschappen voor Myworkplace.com doet SAP wel mee in de open software-arena. Partners en gebruikers kunnen daarmee zelf functionaliteit ontwikkelen voor bedrijfsspecifieke toepassingen en hun erp-systeem koppelen aan andere systemen.

Geen plannen

Marketingmanager Wim Hoek van Inprise Nederland erkent dat Interbase naar het open softwaredomein wordt geschoven, zodat het bedrijf zijn R&D-inspanningen kan concentreren op ontwikkelgereedschappen en middleware, wat het beschouwt als zijn kernactiviteiten. Hoek verwacht dat de open versie van Interbase zich snel zal verspreiden onder de gemeenschap van ontwikkelaars. ‘Op termijn leidt dat tot een positief effect op de omzet van onze ontwikkelgereedschappen’, stelt hij.
Hoewel het Open Source Initiative hoopt dat de aankondiging van Inprise ook andere softwarebedrijven over de streep trekt, laten softwaregrootmachten als Oracle en IBM dezelfde geluiden horen als SAP. ‘We volgen dit soort ontwikkelingen natuurlijk wel, maar hebben zelf geen plannen op dit gebied’, zegt Hans Bos van Oracle Nederland. Ook IBM fabriceert Linux-versies van zijn softwareproducten en ontwikkelt Linux-diensten, maar houdt softwareontwikkeling in eigen beheer. ‘Het voordeel van een open DB2 zou een grotere ontwikkelgemeenschap zijn, maar dan moet IBM er weer voor zorgen dat alle wereldwijd ontwikkelde functionaliteit op alle platformen draait’, zegt Ronald Velten van IBM Software in Nederland. Daarnaast vallen de licentieopbrengsten weg, wat volgens Velten niet eens het grootste bezwaar is. ‘Het gaat namelijk vooral om de omzet uit dienstverlening.’

Meer over

ECMLinuxOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    Carrière

    Kort: Aantal it-vacatures gedaald, Cegeka doet eerste Zwitserse overname (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    FME wil beter klimaat voor eigen chipindustrie

    inQdo
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog niet

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Overheid

    Re­ge­rings­par­tij­en tegen snel Kamerdebat over DigiD

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs