Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM rekent zich rijk met Windows 2000

08 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Elke dollar die een gebruiker uitgeeft aan Windows 2000 genereert nog eens negen dollar die nodig is om de applicaties voor dit systeem te integreren met de bestaande IT-omgeving. Vooral bedrijven overgaan op e-handel hebben extra hardware, software en diensten nodig om Windows 2000 in de bestaande structuur in te passen.

Met deze rekensom in het achterhoofd ging IBM al in 1997 nauw met Microsoft samenwerken. De voorspellingen over de omvang van de Win 2000-markt lopen uiteen, maar onderzoekers en analisten zijn het erover eens dat het besturingssysteem, dat officieel op 17 februari uitkomt, een flink marktaandeel zal veroveren.
Roy Clauson, directeur van het IBM-centrum voor Microsoft Technologie, motiveert de investering in de samenwerking. "Uit eigen onderzoek blijkt dat bijna 90 procent van de bedrijven uit de Fortune top-1000 zakelijke applicaties draait op drie of meer besturingssystemen. IDC-onderzoek toont aan dat in Europa 80 procent van alle bedrijven twee of meer systemen gebruiken. Om bedrijven te helpen met integratie van Win 2000 is aanpassing van hardware en software nodig, en hulp bij de implementatie."
De afstemming op IBM’s software is volgens plan verlopen, al zijn er wel problemen geweest. "Zolang je met de software binnen Windows bleef, waren er geen problemen. De verbinding met Unix- en mainframe-omgevingen heeft meer aanpassingen nodig gemaakt dan verwacht." Bij de lancering kunnen IBM’s belangrijkste producten, waaronder DB/2, MQSeries, Lotus Domino en Visual Age for Java, met Win 2000 werken.
Ondanks alle ophef over Win 2000 komt het gebruik waarschijnlijk langzaam op gang. Gartner Group adviseert niet over te stappen. Het licentiemodel verplicht de gebruiker in feite iedere drie jaar een opwaardering te kopen. Ook op de technische eigenschappen is kritiek. Microsoft werkt naar verluidt al aan een servicepakket voor reparatie van programmafouten. Onderzoeksbureau Evans Marketing Services vroeg vierhonderd grote Amerikaanse bedrijven naar hun plannen. Twee van de drie softwaremanagers wil nog een jaar wachten met het aanpassen van de applicaties. Eén op de drie is helemaal niet van plan applicaties aan te passen.

Meer over

E-commerceWindows 2000

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Duurzaam in technologie, dat zijn deze 10 voorbeelden!

    Remko Reinders op podium
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Salesforce: Ai-agent wint na voorzichtige start snel terrein

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Het hybride datacenter: ook AWS ziet dat de cloud is neergedaald

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs