Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

XYPoint heeft goedkoop alternatief voor WAP

02 maart 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Terwijl het Wireless Application Protocol (WAP) in de telefoon- en computersector het gesprek van de dag is, zoals op de beurs Ctia Wireless 2000 in New Orleans, komt het bedrijf XYPoint uit Seattle met een techniek om gegevens te ontvangen op mobiele telefoons zonder dat deze WAP-browsers hebben. XYPoint presenteerde het systeem op de vakbeurs.

Volgens projectmanager Matt Gillingham van XYPoint, leverancier van telefoondiensten in de Verenigde Staten, zocht zijn bedrijf naar een manier om de techniek die het ontwikkeld had om bellers op zijn netwerk te traceren ook op andere manieren te benutten. "Er zijn veertig miljoen digitale mobiele telefoongebruikers in de Verenigde Staten. Dat aantal is te groot om te negeren", aldus Gillingham.
De WAP-techniek is duur, zeker voor kleinere websites. Met name het omzetten van Internet-pagina’s in Wireless Mark-up Language (WML) brengt hoge kosten met zich mee. Ook de aanschaf van servers die standaard Internet-gegevens filteren om deze leesbaar te kunnen maken, is begrotelijk. Het systeem van XYPoint daarentegen is gratis en eenvoudig te gebruiken, aldus Gillingham. "Internet-ontwikkelaars hoeven slechts twee coderegels aan een site toe te voegen."
Gebruikers die informatie van pagina’s willen halen die volgens het XYPoint-systeem zijn opgebouwd, kunnen dat doen door de betreffende informatie een naam te geven en een nummer van een mobiele telefoon achter te laten. De pagina zendt daarop een tekstbericht naar de telefoon.
Waarnemers die de demonstratie van het systeem in New Orleans bijwoonden, stelden dat het opzetten van het systeem nogal ingewikkeld was. Zodra dat echter gebeurd was, werkte het wel sneller dan de meeste WAP-handsets.
Het kritieke punt zal voor XYPoint worden om bezitters van Internet-inhoud ervan te overtuigen de WAP-technologie, waar zij nu veel tijd en geld in steken, te laten voor wat het is ten gunste van de XYPoint-techniek. Met giganten als Nokia, Ericsson, AT&T en Sprint achter de WAP-techniek zal dat nog een hele dobber zijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs