Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Handheld-PC vooral gebruikt als organiser

17 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Alle voorspellingen over de mogelijkheden die een handheld-PC de gebruiker biedt voor toegang tot Internet en email vanuit de hand ten spijt zien de meeste eigenaren van dit soort computers hun systeem vooral als een moderne variant op de ‘electronic organiser’. Dat blijkt uit een rapport van onderzoeksbureau Angus Reid Group.

De meest geraadpleegde toepassingen zijn vooralsnog het adresboek, de agendafunctie en de applicaties om takenlijstjes op te stellen, tekstuele documenten te bekijken of notities te maken. De mate van gebruik van deze drie toepassingen ontloopt elkaar niet veel. Adressen en telefoonnummers opzoeken doet circa 90 procent van de gebruikers, 85 procent raadpleegt agenda’s, en ’to do’-lijstjes zijn populair bij zo’n 75 procent van de respondenten.
Emailen en internetten vanaf de Palm, Psion of Windows CE-machine gebeurt bij iets meer dan 20 procent van de gebruikers. Opmerkelijk is echter wel dat dit percentage op het lijstje van gewenste functies hoger scoort. Toegang tot Internet scoort dan bijna 40 procent. Email vanuit de handpalm doet dan 25 procent.
Het wensenlijstje kent verder enkele interessante onderwerpen. ‘Voice communications’ of wel integratie met een telefoon scoort met ruim 30 procent relatief hoog, terwijl ook een ingebouwde camerafunctie en het kunnen luisteren naar digitale muziek met een percentage van 25 relatief hoog in de lijst staat.
Opmerkelijk is ook dat het spelen van spelletjes op een handheld niet erg populair is. Iets meer dan 15 procent van de ondervraagden wil dit in de toekomst kunnen doen, ongeveer evenveel als het percentage dat ‘straks’ over televisie op de handheld zou willen kunnen beschikken. In de dagelijkse praktijk blijkt ongeveer 35 procent van de ondervraagde gebruikers met enige regelmaat een spelletje te doen op de handheld-PC. Het gebruik van de handheld-PC is echter vooral zakelijk georiënteerd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs