Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Stemidentificatie voor elektronische handel

18 april 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

Het in Londen gevestigde Earthport.com zegt binnenkort uit te komen met stemidentificatie voor elektronische handel. Het in online financiële transacties gespecialiseerde bedrijf verwacht het systeem deze zomer op de eigen website te hebben draaien.

Onlangs heeft Earthport.com een samenwerkingscontract ondertekend met het eveneens Engelse bedrijf Swindon voor het gebruik van diens Tespar-technologie (time encoded signal processing and recognition). Deze technologie moet stemindentificatie mogelijk maken.
De nieuwsdienst Computergram meldt dat Earthport.com op dit moment een nauwkeurigheidspercentage van 99,9 procent met de Tespar-technologie weet te halen. In juni moet het systeem beschikbaar zijn voor met een bureuacomputer of laptop werkende klanten. Pas later gebruikers van mobiele telefoons voor stemidentificatie in aanmerking, omdat het bestaande wireless application protocol (WAP) deze techniek nog niet ondersteunt. Earthport.com zit in het consortium dat de WAP-standaard opstelt.
Hoewel het bedrijf belooft de Tespar-technologie binnenkort op de markt brengen, is het nog niet duidelijk welke applicaties de stemconversie zullen uitvoeren. Mobiele telefoons moeten stemgeluid kunnen converteren naar informatie opgeslagen in digitale veiligheidscertificaten. Hiervoor zijn op Java gebaseerde programma’s nodig, die op dit moment nog niet voorhanden zijn. Henry O’ Sullivan, chief technical officer bij Earthport.com, zegt dat "wij samenwerken met de fabrikanten van mobiele telefoons, die software voor de apparaten ontwikkelen. Eén van de producenten heeft al een geschikt systeem, alleen hopen we dat ze overstappen op de Java-standaard."
Het bedrijf verwacht dat in juli stemidentificatie op de markt komt samen met de traditionele op wachtwoorden gebaseerde identificatie. Er staan binnenkort ook allianties met Engelse banken op stapel voor het gebruik van de stemidentificatie bij financiële transacties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs