Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KLM zet inhuur van IT-personeel stop

20 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

KLM wil in het kader van Operation Baseline gefaseerd een einde maken aan de inhuur van circa 350 ICT-krachten. Dat bedreigt de positie van IT-partners, zoals CMG, ICL, Iquip, Oracle, CSS en TPP. De leveranciers reageren vooralsnog kalm op het naderende onheil.

“Het vaste IT-personeel is geen overtolligheid aangezegd”, zegt José Smeets, bestuurder van FNV Bondgenoten. “Het is de bedoeling dat uiteindelijk alle inhuurkrachten zullen verdwijnen. Veel projecten worden stopgezet.” Op dit moment buigen de medezeggenschapsraden binnen de KLM zich over een advies. Door de toezegging dat er geen KLM-medewerkers ontslagen worden, is er nog geen onrust onder het personeel ontstaan. Woordvoerder Hugo Baas wil niet ingaan op de plannen. Volgens hem maakt KLM de inhoud ervan volgende maand bekend en blijkt dan pas wat de gevolgen zijn voor de IT-organisatie.
Via een grootscheepse reorganisatie, Operation Baseline, wil KLM weer winstgevend worden. Een van de maatregelen is een scherpe bezuiniging op de ICT-kosten door IT-investeringen te bevriezen en de inhuur van personeel stop te zetten. Er werken zo’n zevenhonderd automatiseerders bij de luchtvaartmaatschappij, waarvan een groot deel bij de centrale afdeling Information Services. Ongeveer de helft is inhuur, zowel op centraal niveau als bij de diensten.
Bij CMG, de belangrijkste IT-partner die tientallen consultants bij KLM heeft werken, zijn de gevolgen al merkbaar. “Er is al een aantal mensen terug gekomen naar onze vestiging in Amstelveen”, meldt Monique Mulder, accountmanager KLM bij CMG. Mulder ontkent dat daardoor wrevel is ontstaan tussen de vliegtuigmaatschappij en de automatiseerder. “Wij blijven een adviesrol vervullen en denken als IT-partner hoe er kosten kunnen worden bespaard en welke projecten wel of niet kunnen doorgaan. Maar ook aan CMG zal de bezuinigingsmaatregel niet voorbij gaan.” Andere grote IT-leveranciers, zoals ICL, Iquip en Oracle, houden zich echter op de vlakte.
De IT-organisatie binnen KLM heeft net de vorige reorganisatieronde achter de kiezen. Het project TransIT moest KLM Information Services veranderen in een dienstverlenende organisatie. Bovendien liet in het kader van het programma Focus2000 de directie onderzoeken of de IT-afdeling verkocht kon worden. Die laatste discussie is inmiddels verstomd: de directie beschouwt de inzet van IT als strategisch belangrijk voor de bedrijfsvoering.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ‘Ai-ontslagen’ betekenen zelden hoger rendement, ai moet maak­in­du­strie verslimmen (en meer)

    Software & Development

    SaaS‑po­ca­lyp­se: wie overleeft de ai-golf?

    Data & AI

    UWV stopt met Le Chat, start proef met Copilot

    Innovatie & Transformatie

    Google zet alles op Gemini Enterprise: ambitie, architectuur én een leger consultants

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van Max en Vera

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs