Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Systeemintegratoren met overname bedreigd

30 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De recente aankoop van Debis Systemhaus door Deutsche Telekom (DT) staat niet op zichzelf. De komende achttien maanden zullen nog meer systeemintegrators worden overgenomen. Een deel ervan heeft grote moeite om aan nieuwe klanten te komen.

Dit voorspelt IDC-analist Martin Canning. Hij verwacht dat vooral de Europese telecombedrijven en de grote IT-dienstverleners op overnamepad zullen gaan. "Europese telco’s moeten aan de binnenkant van de onderneming terecht zien te komen. Nu komen ze niet verder dan de voordeur, en dan meestal alleen in eigen land. Willen ze echter ook profiteren van de internationale vraag naar voorzieningen voor elektronische handel, dan zullen ze meer diensten moeten kunnen aanbieden dan alleen op het gebied van infrastructuur. Dat is ook de belangrijkste reden voor de overname van Debis door Deutsche Telekom."
De IDC-analist denkt dat in de Verenigde Staten hetzelfde staat te gebeuren. "Het zou me niet verbazen wanneer een telco als MCI Worldcom een Unisys-achtig bedrijf wil kopen. Daarmee haalt het de broodnodige technische dienstverlening op het gebied van infrastructuren in huis."
Ook grote dienstverleners als IBM, Hewlett-Packard en Getronics azen op IT-servicebedrijven. "Sinds Getronics Wang Global heeft overgenomen, staat dit bedrijf op de kaart voor bijvoorbeeld IBM en HP", zegt Canning.
Canning beschouwt technische georiënteerde systeemintegrators, waaronder Unisys, NCR en de (oud-Digital) dienstverlenende tak van Compaq, als ideale overnamekandidaten. Ook ICL – dat nu nog bij Fujitsu hoort – past na de beursgang dit jaar in dit rijtje. "Het zijn degelijke servicebedrijven die veel moeite doen om van hun technisch imago af te komen. Ze hebben het lang goed gedaan, maar vallen nu stil. Ze krijgen te weinig nieuw personeel en bezitten onvoldoende middelen om bedrijven te kopen en op die manier verder te groeien."
Over de Franse, vergelijkbare automatiseerder Bull is Canning minder te spreken. "Dat is een probleemkind. Het doet veel voor de Franse markt en beschikt daardoor over een stevige basis. Maar het is geen vooruitstrevend bedrijf, zoals Unisys of ICL, en blijft daardoor achter bij de concurrentie."
Canning is niet verbaasd over het gerucht dat Deutsche Telecom na Debis zijn oog heeft laten vallen op Unisys. De betrokken partijen weigeren ieder commentaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs