Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Duitse werving Indiase IT’ers fiasco

23 mei 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

De Duitse poging om het tekort aan ict’ers op te vangen door twintigduizend Indiase softwarespecialisten naar Duitsland te halen, is tot nu toe een fiasco. Slecht 160 Indiërs hebben interesse getoond in het in eigen land omstreden plan van de Duitse bondskanselier Schröder om Indiërs voor vijf jaar naar Duitsland te halen.

Indiase computerwizards beproeven hun geluk liever in de VS dan in Duitsland, verklaarde gisteren de zelf bij het Duitse Siemens werkzame Indiase computerspecialiste Kamalika Sen.
Schröders plan werd ingegeven door het feit dat de Duitse ict-sector nu al 75 duizend mensen zoekt, en dat tekort elk jaar met dertigduizend tot veertigduizend toeneemt. Wil Duitsland door een gebrek aan deskundige mensen niet de boot missen, dan moeten we buiten de gebaande paden durven te gaan, zo redeneerde de bondskanselier.
Zijn idee viel echter niet echt in vruchtbare aarde. Een vooraanstaande CDU’er in het industriële hart Noordrijn-Westfalen, Jürgen Ruttgers verwoordde veel onlustgevoelens me zijn slogan ‘Kinder staat Inder’, kinderen in plaats van Indiërs. Daarmee wilde hij aangeven dat Duitsland meer moet investeren in ict-opleidingen om het tekort aan softwarespecialisten op te vullen. Sen vindt die reactie even onzinnig als ontmoedigend. Onzinnig omdat het minstens vijf jaar duurt voordat een intensivering van ict-scholing meer inzetbare werknemers oplevert, en ontmoedigend omdat dergelijke reacties Indiërs al bij voorbaat het gevoel geven niet welkom te zijn.
In de Duitse kranten hebben de afgelopen weken Indiërs nog meer verklaringen gegeven waarom ze niet naar Duitsland willen komen. In de VS kunnen ze aanzienlijk meer verdienen en zijn de belastingtarieven stukken langer. Verder gelden de speciale visa maar voor vijf jaar, en bieden ze nauwelijks uitzicht op een permanente vestiging in Duitsland. Tot slot wordt het erg moeilijk gemaakt om gezinsleden mee te nemen.
Als op 1 augustus de eerste ‘gastarbeiders’ kunnen komen, zullen er meer ‘buren’ dan ‘verre vrienden’ komen. Van de in totaal duizend aanmeldingen tot nu toe komen er slechts 160 uit India. Uit het toch niet om zijn whizzkids bekendstaande Bulgarije kwamen tweehonderd aanmeldingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Kabinet erkent: Cloud Act kan botsen met AVG en toegang geven tot Nederlandse zorgdata

    Carrière

    Driekwart van de ict-zzp’ers tegen nieuwe Zelfstandigenwet

    IT Strategy & Governance

    Kabinet lanceert de Rijksbrede Quantumstrategie

    IT Strategy & Governance

    Kort: 40 miljoen voor Hadrian, eerste ai-lab Kyndryl in EU (en meer) 

    IT Industry news

    Panasonic viert dertig jaar Toughbook met nieuwe ai-rugged devices

    Verlaten kantoor
    Carrière

    Atos verplaatst Nederlands hoofdkantoor naar Eindhoven

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs