Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Koers Baan belangrijker dan overname

28 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Volgens de geruchtenmachine voert de onfortuinlijke softwareontwikkelaar Baan gesprekken met diverse overnamekandidaten vooral uit de VS. Waarom? Omdat het aandeel Baan sinds begin dit jaar in duikvlucht verkeert en met een huidige beurskoers van 2,46 euro (-0,28) reeds te koop is voor ‘slechts’ zeshonderd miljoen dollar.

Koopje! En omdat Baan zelf een paar van zijn dochterondernemingen heeft afgestoten en verkocht.
Achtereenvolgens meldden zich de afgelopen week het Britse Invensys, dat samenwerkt met Microsoft, en het Canadese Oracle. Andere geruchtenmakers zijn notoire opkoper van noodlijdende softwarebedrijven Computer Associates, Geac Computer en I2 Technologies. Ook het Amerikaanse Siebel heeft van zich doen spreken, een geduchte concurrent van Baan en tot even grote hoogte gestegen, behalve de beurswaarde, die inmiddels ruim twintig miljard dollar bedraagt. Ook de Vanenburg groep van de gebroeders Baan begaf zich op het overnamepad.
Baan zelf doet ondertussen alsof er niets aan de hand is en bracht de afgelopen week een nieuw E-sales softwarepakket, Baan Frontoffice Interaction, op de markt. Bestaande klanten als Boeing zijn hierover zeer tevreden en enthousiast. Het bedrijf zou zelfs een hele grote rol kunnen spelen in de B2B e-handel!
Of Baan nu wel of niet wordt overgenomen – en door wie – is eigenlijk niet zo belangrijk. Belangrijker is een hogere beurskoers voor ‘onze’ Baan, waardoor het bedrijf weer in een positief daglicht komt te staan. Succes trekt weer succes aan. Dit moet ook de strategie zijn van Baans laatste strohalm, de zakenbank Bear Stearns. Deze bank houdt de aandelen van het bedrijf vast ook al zou het volgens de put-overeenkomst de aandelen kunnen dumpen als de koers onder een bepaald niveau zakt.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs