Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Libertel binnenkort actief als isp

30 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Mobiele-telefoonaanbieder Libertel komt na de zomer met een eigen Internetprovider: Libertel Whepp. Whepp gaat toegang bieden tot het ‘world wide web’ via zowel een vaste als een mobiele telefoonaansluiting.

Met Libertel Whepp denkt de onderneming een antwoord te hebben op de verwachte explosieve groei van mobiel dataverkeer en mobiel Internet.
Libertel onthulde overigen eerder dit jaar al plannen te hebben voor een eigen isp, maar gisteren bij de presentatie van de jaarcijfers gaf bestuursvoorzitter John de Wit meer duidelijkheid. Libertel gelooft er volgens hem heilig in dat niet de PC of de Internetkast bij de (kabel)televisie, maar de gsm straks het meest wordt gebruikt om te surfen en te e-mailen. Het opzetten van een eigen isp-dienst past in de strategie om tijdig nieuwe interactieve diensten te ontwikkelen voor de mobiele telefoon. "Wij worden geen contentprovider. Wij worden geen normale Internet-aanbieder. Wij onderscheiden ons doordat wij Internet koppelen aan de mobiele telefoon."
Volgend jaar moeten als zo’n vijfhonderd duizend klanten van de Internetdiensten gebruikmaken. In een latere fase vindt een integratie plaats met de portal Vizzavi die moedermaatschappij Vodafone bouwt met Vivendi. Voor de plannen is het noodzakelijk dat Libertel een frequentie voor snelle mobiele telefonie (UMTS) in de wacht sleept die de overheid deze zomer gaat veilen. Minister Zalm van financiën verwacht een totale opbrengst van zo’n twintig miljard gulden. Libertel weet zich in elk geval bij de veiling verzekerd van een sterk moederbedrijf. Het Britse Vodafone is voor 70 procent eigenaar.
De Wit zei gisteren zo’n frequentie ‘niet tegen elke prijs’ te zullen kopen, maar gezien de plannen kan dat met een korreltje zout worden genomen. De uitlating sluit meer aan bij het beroep dat de vijf Nederlandse gsm-aanbieders onlangs deden op de overheid om niet het onderste uit de kan te halen bij de komende veiling. De Wit beschuldigde toen het kabinet zelfs van een ‘graaimentaliteit’ die uiteindelijk de prijs van mobiel Internet opdrijft. De oproep heeft tot nu toe vrijwel geen weerklank gevonden. Het kabinet heeft laten weten de veiling gewoon door te zetten. Alleen het CDA heeft de oproep van de gsm-aanbieders onderschreven, maar de christen-democraten zitten in de oppositie. De regeringspartijen PvdA, VVD en D66 hebben geen woord vuil gemaakt aan de actie, maar discussiëren onderling vooral over de vraag waaraan de opbrengst van de veiling het beste kan worden besteed.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs