Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Hacker valt Planet Internet met succes aan

22 juni 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Nadat woensdag de website van Nike werd gehackt, is gisteren Internet-aanbieder Planet Internet het slachtoffer geworden van een kaping van zijn oude domeinnaam. Wie via het oude adres pi.net surft naar de openingspagina van Planet Internet, wordt omgeleid naar een andere server.

Daarop staat dat het Internet-adres is geregistreerd door een abonnee van de gratis isp (Internet service aanbieder) myinternet. Ook email naar pi.net werd teruggestuurd naar de afzender.
Volgens Planet Internet valt de schade erg mee, omdat alleen een paar honderd abonnees van het eerste uur nog via pi.net op de site van Planet Internet proberen te komen. De isp verwachtte gisteren de zogeheten DNS-kaping vandaag al ongedaan te hebben gemaakt.
Het kapen van domeinnamen is sinds begin dit jaar mogelijk. Networks Solutions International (NSI), waar pi.net geregistreerd staat, heeft daar een oplossing voor gevonden. Planet had hier echter nog geen gebruik van gemaakt. Maandag ontving het bedrijf een waarschuwing van NSI dat de domeinnaam zou verhuizen. Daarop heeft Planet volgens een woordvoerder meteen gereageerd, maar toen is er iets bij NSI fout gegaan.
Of het bedrijf actie onderneemt tegen de kaper, is nog niet bekend. Nike doet dat wel. Woensdag leidde het intikken van www.nike.com naar een pagina van een groep die zich S-11 noemde. Daarop stond een oproep om te protesteren tegen het Wereld Economisch Forum, een jaarlijkse bijeenkomst van topmanagers, bankiers en andere financiële topmensen in het Zwitserse Davos.
Nike ligt al jaren onder vuur van actievoerders, omdat het bedrijf werknemers in de Derde Wereld extreem lage lonen zou betalen voor het produceren van zijn dure sportschoenen. Ook het Forum in Davos kan in de ogen van dezelfde actievoerders geen genade vinden, omdat daar de internationale zakentop bijeenkomt, die volgens de actievoerders al evenmin veel consideratie heeft met de arbeiders in de ontwikkelingslanden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    later digitale hub
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nederland dreigt digitale hub-positie te verliezen, grondrechten in de ai-verordening (en meer)

    agentic ai
    Data & AI

    Fundamentele transformatie in 2026 door agentic ai

    Innovatie & Transformatie

    Neuro-adaptieve ai: volgende tech-revolutie start in Delft en Berlijn

    Data & AI

    Waarom AWS een oude server te pletter liet vallen

    Innovatie & Transformatie

    Atos breidt voetbal-activiteiten uit naar Zuid-Amerika

    test
    Innovatie & Transformatie

    Van interne tests naar succesvol extern gebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs