Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

KPN en ABN Amro openen online geldkanaal

18 juli 2000 - 22:00ActueelIT Strategy & Governance
Redactie Computable
Redactie Computable

KPN en ABN Amro hebben de handen ineengeslagen bij de oprichting van Moneyplanet. Dit moet Dé Bank en Dé Internet-provider op de Europese kaart zetten.

In deze joint venture zullen beide voor 50 procent deelnemen. In de eerste fase zal het online geldkanaal operationeel worden in Nederland, België en Duitsland. Zakenbank JP Morgan schat deze markt op negentien miljard euro. De overige Europese landen, waar de joint venture actief zal worden, zijn goed voor zo’n 65 miljard euro.
De eerste twee jaar zal in totaal 150 tot tweehonderd miljoen euro worden geïnvesteerd in ditpersonal finance-kanaal, dat onderdeel gaat uitmaken van de huidige portalen Planet Internet en Het Net. KPN bestuurslid Joop Drechsel: "Hiervan zal ongeveer eenderde opgaan aan de bouw van de site en tweederde aan marketing en organisatie."
Moneyplanet zal een zelfstandige BV worden met een onafhankelijke directie, afkomstig uit KPN en ABN Amro. Drechsel: "Wellicht zal Moneyplanet over twee jaar naar de beurs gaan, maar het staat ook open voor andere grote partijen". Moneyplanet streeft ernaar om binnen vier jaar een miljoen klanten aan zich te binden. "En dat is niet zo moeilijk", schat KPN ceo Paul Smits in, "want we hebben momenteel 1,5 miljoen Internet-abonnees op onze sites, en er komen wekelijks circa 25 duizend abonnees bij."
Voor ABN Amro betekent dit een nieuw detailhandels-initiatief. Ceo Rijkman Groenink zei: "Dit is voor ons een belangrijke stap om ons Europese klantenbestand uit te breiden." Voor KPN betekent deze stap een dankbare invulling van de broodnodige content op de sites. KPN-bestuurder Drechsel: "Voor ons portaal Planet Travel hebben we inmiddels een deal gesloten met Travel Unie en op het gebied van entertainment en games hebben we allianties met Endemol, 3rd Elevation, SBS en Disney".
Ook zijn er ambities voor een Musicplanet, maar dat is nog niet rond. KPN zag vorig jaar met lede ogen aan, dat pretfabriek Endemol voor zijn neus door het Spaanse Telefonica werd weggekaapt. Moneyplanet zal wellicht ook geschikt worden gemaakt voor mobiel gebruik via i-mode, het systeem van KPN Mobile-partner NTT Docomo. Het bedrijf heeft momenteel negen miljoen abonnees voor mobiele verbindingen in Nederland, België en Duitsland en negen miljoen klanten voor vaste verbindingen in Nederland. "En niet voor WAP, want dat is slechts een tussenstap", besluit KPN-bestuurder Drechsel.

Frits Njio
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    IT Strategy & Governance

    To­mor­row­land 2026: uitverkocht festival is magneet voor online fraude

    Data & AI

    Ai-hype maakt plaats voor nuchterheid: ‘Geen autonoom won­der­mid­del’

    Cloud & Infrastructure

    ASML schroeft productie chipmachines maximaal op

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs