Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Uitstel Oracle-systeem zet Remu in de kou

23 juli 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het nieuwe klanteninformatiesysteem Oracle MVS van energiebedrijf Remu gaat pas op 15 januari 2001 in de lucht. Dat is ruim een jaar later dan gepland.

In oktober 1997 maakte het Utrechtse energiebedrijf Remu bekend dat het een mvs-systeem (marketing-verkoop-services) laat bouwen. Het nieuwe systeem zal bestaan uit maatwerkapplicaties op basis van Oracle-technologie: een Oracle-databasesysteem, decustom development methodology en de Oracle-hulpmiddelen Developer/2000 en Designer/2000. Als hardwareplatform is voor Sun gekozen.
Oracle is hoofdaannemer en bouwt het systeem in samenwerking met automatiseerders van de Remu, Oracle en Cap Gemini. Piet de Visser, algemeen directeur van Remu: "Wij hebben er zelfs een aparte werkmaatschappij voor opgezet." Volgens planning zou het systeem na twee jaar gebruiksklaar zijn. Er ontstond echter al snel vertraging in de analysefase. "Die is niet op 1 januari 1998, maar in april van dat jaar afgerond", vertelt De Visser. "Omdat voor de bouw 22 tot 24 maanden was uitgetrokken, werd oplevering met oog op de 2000-problematiek te link."
Remu nam vervolgens als tussenoplossing het klantinformatiesysteem Hera van collega-bedrijf Energie Delftland tijdelijk in gebruik. Hera (‘Het Enige Reële Alternatief’) was 2000-bestendig en werd in de loop van 1998 bij Remu ingevoerd.
Door de liberalisering van de energiemarkt zullen energiebedrijven elkaar moeten beconcurreren op prijs en service. Daarvoor hebben ze klantinformatiesystemen nodig waarmee ze kunnen stoeien met prijzen en betalingscondities, en data kunnen gebruiken voor marketingdoeleinden. Ze willen tevens extra inkomsten generen door facturering en inning van andere nutsbedrijven, zoals waterschappen, over te nemen.
Oracle leverde het mvs-systeem op 1 juli 1999 op. Het was direct achterhaald en moest worden aangepast op nieuwe ontwikkelingen als de invoering van de energiewet en de regionale energiebelasting. Volgens het nieuwe schema zal het aangepaste systeem op 15 januari 2001 klaar zijn. De Visser: "Bij zo’n groot systeem – 1200 functiepunten – weet je van tevoren dat het bij oplevering onjuist of incompleet kan zijn. Het is geen Internet-toepassing die je in zeven maanden in elkaar zet. Onze belangrijkste ontwerpeisen waren dat het systeem makkelijk onderhoudbaar en flexibel moest zijn, om snel te kunnen inspelen op de veranderingen in de energiemarkt."
De invoering van het mvs-systeem is een miljoeneninvestering. De Remu-directeur wil echter niets kwijt over het exacte budget en de extra kosten voor de aanpassingen: "dat gaat de concurrentie niks aan." Wel zegt hij dat het budget een fractie is van soortgelijke IT-projecten in Engeland en Duitsland, waarbij de investeringen tussen de 100 en 150 miljoen gulden belopen ("dat kunnen wij ons niet permitteren").
De overname van het Gasbedrijf Centraal Nederland Fusie met GCN had geen vertragende invloed op het MVS-systeem in aanbouw. Wel lag tijdens de integratie in april het netwerk vijf dagen plat door een fout in de Novell-software. Klanten konden nauwelijks worden geholpen. Tegen zo’n imagoverslechtering maakt ook een nieuw klanteninformatiesysteem weinig klaar.
 

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs