Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Twijfel over tech-groei laat Nasdaq zakken

10 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Donderdagavond sloot de Nasdaq 2,42 procent lager op 3760,41 punten. De Dow eindigde 0,03 procent hoger op 10.908,76 punten.

Beleggers hebben kennelijk continu macro-economische gegevens nodig om zeker te weten dat de Fed de rentetarieven niet zal verhogen om de markt op peil te houden, aldus een analist. Beleggers zochten duidelijk naar een richting bepalende katalysator. Die rol was even weggelegd voor Cisco en Applied Materials, maar beleggers bleven niet geïnspireerd en deden hun stukken weer van de hand. Applied Materials moest iets terug. Cisco zakte zelfs 6,5 procent. De Philadelphia Semiconductor index daalde 2,2 procent. Chipbakker Intel liet 2,46 procent liggen en AMD zakte 7,7 procent. Het chiptekort wordt nijpender, waardoor de fondsen massaal in de verkoop gaan, aldus een analist.
Opvallend was Dell Computer dat met uitstekende tweede kwartaalcijfers kwam. De PC-producent zag de nettowinst aanzwellen tot 603 miljoen dollar ofwel 0,22 cent per aandeel. De omzet steeg tot 7,67 miljard dollar. Beleggers hadden kennelijk meer omzetgroei verwacht en het fonds liet 0,9 procent liggen. Microsoft moest 2,29 procent terug. Hewlett-Packard zakte 1,7 procent. IBM steeg daarentegen 0,52 procent, nadat het een langdurige samenwerking aankondigde met Solectron. Andere stijgers waren telco AT&T met een plus van 2,28 procent, Worldcom, Veritas, World Access en Credence Systems.
Vanmiddag worden de Amerikaanse macro-economische cijfers over detailhandelsverkopen en de producentenprijzen in de maand juli bekend gemaakt. Dat zou weer wat meer richting kunnen geven aan de koersen en de beursstemming.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs