Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Internethandel goed voor omzet hoekman

24 augustus 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Hoekmansbedrijf Van der Moolen voorziet de Internet-transacties in Europa in een jaar of vier op het Amerikaanse peil van 50 procent van het totaal gaat komen.

Het bedrijf maakte donderdag een halfjaaromzet van 505 miljoen gulden bekend. Bij die meer dan verdubbeling van de omzet steeg de winst ten opzichte van het eerste halfjaar van 1999 met 90 procent tot 156 miljoen.
En Van der Moolen verwacht nog meer. De belangstelling voor de beurs groeit bij het grote publiek nog steeds. Voor Van der Moolen betekent dat extra omzet. Ook het op en neer jojoën van de koersen betekent extra handel in aandelen en dus omzet. De onzekerheid in de IT-sector legt in elk geval Van der Moolen geen windeieren.
Het ging uitstekend: van de 130 handelsdagen waren er 128 winstgevend. "In het eerste kwartaal was de score van het aantal winstdagen al spectaculair, maar beter dan de 100 procent van het tweede kwartaal kunnen we het niet doen", aldus directievoorzitter Böttcher. Van belang voor het resultaat is de stabiele brutomarge van 60 procent en het gegeven dat Van der Moolen zelf niet speculeert. "We beleggen niet, we handelen."
Van der Moolen speelt op allerlei manieren in op verwachte ontwikkelingen. Zo heeft het bedrijf zich aangesloten bij de nieuwe Amerikaanse elektronische optiebeurs ISE. Voorts doet het mee in Jiway, een initiatief van Morgan Stanley en de Zweedse OM Gruppen. Op Jiway kunnen liefhebbers handelen in 6000 verschillende aandelen.
De opkomst van de Internethandel speelt een grote rol. Böttcher verwacht dat Internethandel een grote vlucht gaat nemen in Europa. "Zeker nu ook de grote banken de knop op dat punt hebben omgedraaid."
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs