Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Massaal ontslag bij hoofdkantoor WoL

12 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

World Online gaat het hoofdkantoor in Rotterdam per 1 januari sluiten als de overname door het Italiaanse Tiscali doorgaat, kondigde de isp gisteren aan.

Het nieuws sloeg als een bom in bij de ongeveer tweehonderd werknemers. Volgens hen heeft de nieuwe Amerikaanse topman James Kinsella bij zijn aantreden twee maanden geleden nog uitdrukkelijk verzekerd dat niemand hoeft te vrezen voor zijn baan. Gisteren vertelde hij de werknemers in Rotterdam dat er ruim 160 per 1 januari op straat staan.
Door de overname door Tiscali is het Rotterdamse hoofdkantoor overbodig geworden. Voor de betrokken werknemers wordt eventueel buiten het bedrijf vervangend werk gezocht. Werknemers die meteen vertrekken, krijgen vijf maanden salaris mee. Wie gebruik maakt van de arbeidsbemiddeling krijgt twee maanden salaris mee als het voor 31 december lukt om een andere baan te vinden. In de overige gevallen rest ontslag en een sociaal plan waarover nog met de bonden moet worden overlegd. Ook als de overname door Tiscali uiteindelijk niet doorgaat, vallen er op het Rotterdamse hoofdkantoor ontslagen.
De Internetprovider, bij wie in totaal 1600 mensen werken, wil zijn activiteiten meer decentraliseren naar de landenorganisaties. Voor Nederland betekent dat het accent meer verschuift naar Vianen, waar vierhonderd werknemers de Nederlandse klanten bedienen. In Vianen is onder meer de helpdesk gevestigd en wordt de eigen content voor de website gemaakt. In Vianen staan er mede om die reden voorlopig geen banen op de tocht.
Maar een woordvoerder benadrukte gisteren wel dat er op termijn ook daar waarschijnlijk banen zullen verdwijnen. Kinsella heeft al laten weten dat hij alle content voor de website bij derden wil gaan inkopen.
Onduidelijk is nog wat er bij de buitenlandse vestigingen gebeurt. In Tsjechië, Duitsland, België, Italië, Zwitserland en Frankrijk zijn zowel World Online als Tiscali actief. Volgens een officiële verklaring worden de activiteiten daar ‘gestroomlijnd’.
 


Meer over

ISP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs