Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

GBA is toe aan modernisering

21 september 2000 - 22:00AchtergrondData & AI
Correspondent
Correspondent

Binnenlandse Zaken vindt het tijd om de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens (GBA) aan te passen aan de huidige stand van de techniek. Daarmee wil men volgend jaar beginnen. Men is ook druk doende met het moderniseren van de zogenoemde identiteitsvaststelling.

Het voornemen bestaat op 2 april 2001 de Nieuwe Generatie Reisdocumenten (NGR) te introduceren. Daarvoor zal het publiek worden geïnformeerd over de nieuwe reisdocumenten. Verder wordt bekeken hoe de identiteitskaart geschikt is te maken voor elektronische dienstverlening op afstand. Volgend jaar zal het basisregister reisdocumenten worden ingevoerd.

Anticiperen

Als het aan het ministerie ligt gaat ook de modernisering van de GBA volgend jaar van start. Komend najaar zal de adviescommissie Modernisering GBA adviseren over de vraag hoe dit moet gebeuren. De GBA zal moeten anticiperen over de voortdurende ICT-ontwikkelingen. Daardoor kan in belangrijke mate blijven worden voldaan aan de wensen van de gebruikers. Rond de identiteitsvaststelling doen zich allerlei technische ontwikkelingen voor. Bekeken moet worden of het zin heeft het biometrisch gegeven dan wel de elektronische handtekening in de gegevensset van de GBA op te nemen.
Het kabinet gaat verder experimenteren met het stemmen op afstand. Volgend jaar wordt hiervoor 8 miljoen gulden extra uitgetrokken. Tijdens de verkiezingen in 2003 volgt een grootschalige proef. De kiezer zal dan op een willekeurige locatie zijn stem kunnen uitbrengen. Hij is niet meer gebonden aan een bepaald stemlokaal. Daarnaast wordt onderzocht of stemmen via een willekeurige PC thuis is te realiseren.
Voorkomen moet worden dat een kiesgerechtigde meerdere keren zijn stem uitbrengt. Bovendien is het nodig een kiezersregister te ontwikkelen, dat vanuit elk stembureau is te raadplegen.

Meer over

BasisregistratiesECMPrivacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Trek AI uit de experimenteerfase

    Een gids over AI als strategisch instrument en op welke manier je écht waarde toevoegt aan je organisatie.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    CGI organiseert praktische ai-sessie in Discovery Museum

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    GitHub Copilot
    Governance & Privacy

    Kort: AP gaat handhaven op cookies, Xebia weer GitHub-winnaar (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    ai-agent
    Data & AI

    Wie is aansprakelijk voor de ai-agent? Big Tech ruziet er al over

    Innovatie & Transformatie

    Wikken en wegen met ai

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs